Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fanoušci stojí za Vláďou, hájil pozici trenéra Růžičky prezident Král

Tomáš Král, předseda Českého svazu ledního hokeje | foto:  Michal Šula, MAFRA

15 2015
Až s odstupem několika dní předstoupil Tomáš Král, prezident hokejového svazu, před veřejnost. S napětím se očekávalo, jak se vyjádří k novým informacím v kauze reprezentačního trenéra Vladimíra Růžičky. Král před domácím mistrovstvím světa kouče podržel. „Ať na mě nikdo nezkouší, že ho mám odvolat,“ řekl Král.

Jak aféru kolem kouče vnímáte?
Měl jsem představu, že se v těchto dnech budeme scházet kvůli jiným tématům. Myslel jsem si, že jediným problémem, který se vyvrbí, že se nám někde zpozdí autobusy, že někde praskne voda, ale že přijde tohle... Nemám z toho radost. Mrzí mě to, protože příprava šampionátu probíhá výborně. Teď je moje radost na bodu mrazu, protože je strašná škoda, co se stalo.

Kdy jste se o tom dozvěděl?
Pro mě ta kauza vznikla o víkendu, kdy jsem se dozvěděl o tom videu. Rozrostlo se to do obrovských rozměrů, ale musíme se vrátit k podstatě věci. Bavíme se o situaci, kdy v soukromém klubu, který kromě toho, že je členem svazu, jinak nemá s námi nic společného, tak v tomto klubu otec jednoho z hráčů předal tehdejšímu manažerovi a trenérovi, za což byl vždycky oceňovaný, jaký je srdcař, předal peníze. To je bez debat. Na základě toho videa jsem se vyjádřil a řekl, že v mých očích to spíš podtrhuje trenérský kredit Vládi Růžičky. Řekl jsem, že to není nic, co by ho dehonestovalo.

Souhlasíte s názorem hokejového šéfa Tomáše Krále, který podržel trenéra Vladimíra Růžičku?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 18. dubna 2015. Anketa je uzavřena.

Ano. 8756
Ne. 3762

Trenér má dál podporu svazu?
Každý selsky smýšlející člověk musí pochopit, že máme čtrnáct dní do mistrovství světa, takže jsme se nechtěli k tomu vyjadřovat. Kdyby ten člověk, co to už dávno natočil, přišel v listopadu, tak by nepochybně náš přístup byl odlišný, abychom tu situaci řešili. Měli bychom čas. Já byl dnes v bulváru označen, že nejsem Král, ale šašek. Šašek možná jsem, ale byl bych za něj, kdybych si čtrnáct dní před mistrovstvím dovolil odvolat trenéra národního týmu. To bych byl velký šašek. Pak bych se musel někomu zpětně omlouvat, kdyby se ukázalo, že ta obvinění byla lichá.

Hodně lidí kritizuje třeba i to, že kouč Růžička na skryté nahrávce mluví vulgárně.
Nejsem z toho nadšený, jak se Vláďa vyjadřuje. Na druhou stranu vím, jak se chová a jaké má povědomí. Vláďa na sto procent neví, jak vypadá sponzoringová smlouva. Není to ekonom, vzal jsem ho sem jako geniální trenéra, protože je to skvělý kouč. Dneska si sám nedokážu odpovědět, jestli si Vláďa nějaké peníze vzal do kapsy nebo ne. Nebo si vzal peníze, které chtěl ve Slavii zúročit.

Fotogalerie

Řekl vám trenér dopředu, že se něco takového chystá, když o tom věděl? A ani na chvíli jste neuvažovali o odvolání?
Dovedete si představit, že bychom měli odvolávat trenéra? Ruku na srdce! V každé demokratické společnosti platí presumpce neviny. Kdo to neví, tak je blbec. Ale Vláďu neomlouvám, je to od něj trestuhodné. Měl přijít na podzim a říct, že mě někdo začíná vydírat a mohli jsme si s tou situací poradit.

Budete s panem Růžičkou mluvit?
Už jsem s ním průběžně mluvil, ale neslyšel jsem od něj jiné informace, než máte vy. On má svoji verzi, druhá strana taky a na obou stranách věci pokulhávají. Vadí mi, že ta situace vznikla. Ale nevím, na jaké straně ta kauza vznikla.

Měl by se podle vás reprezentační trenér omluvit veřejnosti?
Je to myšlenka, kterou mu možná navrhnu. Ale je to jeho osobní věc. Záleží, jestli se cítí, že udělal chybu a myslí si, že se má za něco omlouvat. Nemůžu mu to nařizovat, případ je na začátku.

Jaká myslíte, že bude na šampionátu atmosféra? Ovlivní to fanoušky?
Zkazila se. Ale jestli si ji nechá zkazit hokejová veřejnost nebo fanoušci, to nevím. Ale jak jsem informovaný, tak spíš lidi stojí za Vláďou.

Kabinu aféra s Růžičkou nezasáhla, říká hokejista Vondrka:

Autoři: ,






Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze