Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Růžička týden před MS: Straší nás obrana. Blázníme v ní

Vladimír Růžička a jeho muži na střídačce české hokejové reprezentace. | foto: AP

23 2015
V přípravě před mistrovstvím světa zatím prohráli jen jediný zápas ze sedmi, ve čtvrtek hokejová reprezentaci pokořila i Finsko 4:1. Přesto kouč Vladimír Růžička zůstává týden před šampionátem kritický. "S výsledkem jsme spokojeni, ale s hrou v obranném pásmu úplně ne," říkal po utkání ve Znojmě Růžička.

Co se vám na defenzivě nezdá?
Mám pocit, že tam hrozně blázníme. Naopak Finové hráli v útočném pásmu velice dobře. V první třetině si dobře nahrávali a přebruslovali nás, tím se dostávali do nebezpečných šancí. Napadáním a rychlostí nás Finové zaskočili.

Však jste dostali gól už v první minutě.
Přitom jsme se na Finy připravili, ale realita na ledě byla jiná. Soupeř do toho šel agresivně a ten rychlý gól trošku znervózněl Sašu Saláka v bráně i celý tým. První třetina vážně nebyla dobrá, ale cením si, že jsme se dostali zpátky do zápasu. A když jsme vyrovnali na 1:1, mužstvo se trošku uklidnilo. Ale pořád máme velké rezervy a musíme se zlepšit.

V čem?
Musíme zapracovat na hře v obraném pásmu, protože ta nás straší. Nebyli jsme v ní tak dobří, jak bychom si představovali. Dělali jsme poměrně dost chyb. Nejde přitom jen o hru obránců, ale o defenzivní hru celého týmu ve vlastním pásmu. Všech pěti hráčů. To se nám moc nelíbilo, ale jinak musím kluky pochválit za bojovnost. Výsledek je pro nás velice dobrý.

Jak jste viděl výkon brankáře Saláka?
Myslím, že to bylo vcelku slušné. V pátek půjde zase do branky Za stavu 0:1 a 1:1 tam měl dobré zákroky. Potvrdil, že je výborný brankář.

Dobře si vedli i útočníci z NHL, že?
Po dvou trénincích se kluci rozkoukávají. Jsou tady krátce, není to pro ně vůbec jednoduché. Hodně se od nich čeká, takže k nim musíme přistupovat v klidu. Ono si to sedne a uvidíme za pár dnů. Musí si zvyknout na širší kluziště, že je to jiný hokej než v NHL. Ale věřím, že to jsou hráči s velkým H a dostanou se do toho.

Máte nějaké zprávy o zdravotním stavu Martina Ručinského?
Mluvil jsem s ním, ale víc to nemohu rozebírat, protože mají před sebou ještě poslední zápas. Vím, že v Třinci bude hrát.

Ohrožuje jeho zranění nominaci do reprezentace?
Nezlobte se... Co nejdřív se dozvíte, jak to bude.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze