Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mistrovství v Ostravě by mě lákalo, řekl Vůjtek. Česku moc šancí nedává

Hokejový trenér Vladimír Vůjtek proti Dánsku možná odkoučoval poslední zápas kariéry. | foto: ČTK

20 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Do čtvrtfinále Slovensko nedotáhl, ale zklamaně nepůsobil. "Chyběl kousíček. Celkově jsem spokojený, protože jsme měli na mistrovství druhý nejmladší tým," řekl po posledním duelu v Minsku kouč Vladimír Vůjtek.

Budete u Slováků pokračovat?
Zatím bych to nechtěl rozebírat. Nejdřív si musím všechno zanalyzovat, také se musí sejít slovenský svaz, který řekne, jestli o mě má zájem. Na vyjádření je času dost.

Tak jinak: láká vás další šampionát, který se hraje  v Česku?
Samozřejmě. Ukončit kariéru v rodné Ostravě, kde bude Slovensko hrát, je lákavé. Trénování na klubové úrovni vylučuju, leda jako výpomoc na pár měsíců.

Budete dál sledovat letošní mistrovství?
Budu. A také budu fandit českému týmu. Jsem Čech. I když mu moc šancí na úspěch nedávám, pokud se výrazně nezlepší. Bohužel to musím říct, protože nepředvádí kvalitní výkony. Proti Slovákům máte jen zkušenější hráče, to je jediný rozdíl. Díky tomu jste uhráli těsné výhry.

Konec legendy

Přečtěte si více o kariéře Miroslava Šatana.

Co říkáte na to, že ukončil kariéru Miro Šatan?
O tom nevím. V novinách jsem četl, že se rozhodne až v létě. Takže už to oznámil? Nám nic neřekl. Přemlouvat k návratu ho nebudu, to budou jiní.

Jak hodnotíte sezonu celkově?
Olympiáda byl propadák, co si budeme povídat. To nejde ničím omluvit. Ale na MS se ukázala spousta nových hráčů, chtělo to jen trochu štěstí. Loni jsme postoupili s 10 body, letos to nestačilo.

Měli jste situaci o to těžší, že jsou na vaší úrovni týmy jako Dánsko, Norsko nebo Francie?
Jistě. Vaši slovenští kolegové novináři nás favorizovali ve všech zápasech. Ale my jsme favorité nebyli, říkali jsme, že jsme na stejné úrovni. Francie má čtyři roky stejné mužstvo, do útoku hraje úplně výborně. O tom se přesvědčí i Češi (rozhovor vznikl před zápasem).

Co vůbec říkáte na vzestup trpaslíků?
Oni už jsou rovnocennými soupeři i velmocem. Před dvěma lety hrálo finále Slovensko, loni Švýcarsko a uvidíme co letos. Vždyť třeba Dánové tady měli pět hráčů z NHL a Slováci jen tři. Ten poměr se mění, už nejsou outsideři. Ano, když přijedeme s kompletním týmem, měli bychom vyhrát a dojít do čtvrtfinále. Jinak je to ale každý zápas boj.

Co budete dělat po šampionátu?
Asi se půjdou někam koupat. Už jsem dva roky nikde nebyl a potřebuju si orazit. Chtěl bych asi na Mallorku.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze