Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fanoušci budějovických hokejistů zamíří do Kladna svým vlakem

Fanoušci z fanklubu českobudějovického HC Motor dostali od Budvaru osm nových bubnů. Předal jim je ředitel pivovaru Jiří Boček. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

18 2016
Nastupujte do speciálního vlaku pro fanoušky HC České Budějovice, který jede přes stanice Protivín, Písek, Příbram, Beroun, Rakovník a Kladno. Pravidelný odjezd z Českých Budějovic je v 8.55 hodin. Takové hlášení uslyší v sobotu ti, kteří ráno přijdou na vlakové nádraží.

Hokejoví fanoušci budějovického Motoru totiž připravili další výjezd speciálním vlakem. Celou soupravu budou mít jen pro sebe. Zápas v Kladně začne v 16 hodin.

„Přihlásilo se skoro 240 lidí, ale je jasné, že se na poslední chvíli někdo nedostaví. Myslím si, že by nás nakonec mohlo jet okolo dvou set dvaceti,“ myslí si předseda fanklubu Motoru Pavel Vágner.

Fanoušci pojedou do Kladna po vedlejších tratích celkem víc než pět hodin. A budou mít k dispozici i jídelní vůz.

Tentokrát vlak nevypravují České dráhy, ale Klub železničních cestovatelů. „České dráhy mají na tratích výluky a to spousty lidí odradí. Teď pojedeme po tratích, kde není takový provoz, ale i tak máme během cesty asi pět zastávek,“ dodává Vágner s tím, že zpátky vlak s fanoušky už pojede přes Prahu.

Podle předsedy Vágnera vyjde fanklub výlet do Kladna na 145 tisíc korun. „Uspořádat výjezdy autobusem je sice snažší a levnější, ale vlakem jezdíme rádi. Máme ve fanklubu dobré organizátory a fanoušci mají cesty vlakem v oblibě,“ těší Pavla Vágnera, který zatím neví o žádném dalším fanklubu v republice, který by jezdil na venkovní utkání vlakem.

Fanklub Motoru už teď připravuje další vlakový výjezd, a to v lednu k zápasu do Jihlavy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze