Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vlasák bere nominaci jako čest, ne satisfakci

25 2004
Praha - "Pod tímhle vedením už nikdy hrát nebudu," běsnil hokejový útočník Tomáš Vlasák, když nebyl pozván na kemp před mistrovstvím světa. Trenéři se ale vyměnili a vytříbený technik se vměstnal do výběru hvězd, které Ivan Hlinka povolal na Světový pohár. "Jako satisfakci to neberu, spíš je to pro mě obrovská čest," září Vlasák.

Z opomenutého hráče se tak Vlasák po dvou měsících stal největším překvapením nominace na prestižní turnaj. Vždyť v plejádě hvězd z NHL je spolu s Dopitou jediným hráčem, který nepůsobí v zámoří.

Co říkáte na svou nominaci na Světový pohár?
Je to pro mě obrovská čest a obrovské překvapení. Vůbec jsem to nečekal. Na turnaji budou nejsilnější výběry nejlepších hokejových zemí. Doufám, že mě trenér vybral podle mých kvalit, ne proto, že mě zná z Omsku. A já svými výkony budu týmu co nejvíce platný. Udělám všechno pro to všechno.

Kouč Lener vás nepozval do kempu před mistrovstvím světa. Berete i proto nominaci na možná ještě prestižnější Světový pohár jako satisfakci?
Tak to vůbec neberu. Trenéři se vyměnili. Jsem rád, že je u týmu zpátky Ivan Hlinka a že si mě všiml. Těžko jsem mohl počítat s tím, že si na mě trenéři vzpomenou, i proto, že jsem nebyl na mistrovství světa. Byl jsem sice v Česku, ale s nikým jsem nemluvil.

Prohlásil jste, že pod bývalým vedením reprezentace už nenastoupíte. Sledoval jste potom mistrovství světa, nebo jste zatrpkl a turnaj nesledoval?
Vůbec ne, s klukama jsem se normálně bavil. V hale jsem byl na přípravném zápase s Kanadou. Dál už jsem se raději koukal v televizi. Do haly jsem už nechtěl. Bylo by pro mě asi hodně nepříjemné být u toho.

Co jste říkal na čtvrtfinálové vyřazení českého týmu na šampionátu?
Bylo to smolné. Kluci nehráli špatně, proto bych nebral vyřazení jako tragédii. Prostě Američani hráli v pohodě a ten zápas ve čtvrtfinále jim vyšel.

Po zisku titulu v ruském Omsku jste přestoupil do Kazaně. Nemáte obavu, že vám Světový pohár zkomplikuje úvod vašeho angažmá v klubu?
To je další věc, jak k tomu přistoupí v Kazani. Liga tam začíná prvního září a já jsem tam nový. Asi to bude těžké jednání, ale věřím, že mi nebudou dělat problémy. Záleží na vedení klubu.

Kdy se zapojíte do přípravy s týmem?
Jednadvacátého června odlétám do Kazaně, kde budou vstupní testy, pak jedeme s týmem do Turecka a potom už nás čeká soustředění ve Finsku. Dva měsíce budu v zápřahu, takže doufám, že se na turnaj dobře připravím.

Během mistrovství světa jste byl v Praze. Vyrazil jste pak ještě někam na dovolenou?
Nikde jsem nebyl. Z Ruska jsem nalítaný až až. Chtěl jsem být s rodinou. Proto jsme byli tady. I proto, že pak s Kazaní letíme do toho Turecka.

Už se připravujete na další sezonu, nebo čekáte až na ostrý start v Kazani?
Začal jsem trénovat a taky brzo skončil. Při fotbálku jsme si poranil vaz v kotníku. Smůla, ale bral jsem to jako součást přípravy. To už bych potom nemohl dělat vůbec nic. Do tří týdnů bych ale měl být v pořádku.Najdete na iDNES.czmobilní verze