Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vlasák je nadšen podmínkami v Kazani

4 2001
P r a h a - Čtyři dny přemýšlení čekají hokejového reprezentanta Tomáše Vlasáka. Do čtvrtka se totiž má rozhodnout, zda přijme lukrativní nabídku Kazaně a podepíše se špičkovým ruským klubem smlouvu. Přes víkend se spolu s agentem Jiřím Hamalem byl v Rusku podívat a slibované pohádkové podmínky se potvrdily. "Byt, stadion, všechno je super. Obchody jsou plné jídla, nic tam nechybí," popisuje trojnásobný mistr světa. "Pouze okolí je dost demprimující, třeba ty staré tramvaje nebo omšelé baráky."

Takže teď řeší velké dilema: buď exkluzivní nabídku s vábivým výdělkem přijmout a nevlídné prostředí rok vydržet, nebo zůstat ve finské Hameenlinně. "Opravdu to musím pořádně zvážit," přiznává technický útočník. "Stále jsem vázaný smlouvu v Hameenlinně, ta by chtěla v případě přestupu určitě nějaké odstupné."

V Kazani jim toho opravdu hodně naslibovali, prý hráčům z české extraligy vytvoří skvělé zázemí. Na inspekční cestu vyrazil ještě z bývalým třineckým útočníkem Jozefem Daněm, jehož ruský tým také láká. "Říkali nám, že budeme první hokejisté z naší ligy a že se budeme mít opravdu dobře," vzpomíná Vlasák. "Že prý nebudeme litovat a příští rok se tam hokejisté jenom pohrnou."

 

Autor:


Témata: Tramvaj

Najdete na iDNES.czmobilní verze