Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vlasák odmítl Kazaň, odchází do Švýcarska

8 2001
Praha - Překvapivé rozluzlení má jednání hokejového reprezentanta Tomáše Vlasáka o jeho dalším působišti. Trojnásobný mistr světa nakonec odmítl velmi lukrativní nabídku z ruské Kazaně a podepsal smlouvu se švýcarským celkem Ambri-Piotta. Zároveň se jeho agentovi podařilo vyvázat jej z kontraktu s finským celkem HPK Hämeenlinna. "Rusové ještě na poslední chvíli dokonce zvýšili nabídku, ale já jsem zvolil Švýcarsko hlavně kvůli naší tříměsíční dcerce. Život v Rusku by přeci jen nebyl ideální," vysvětluje Vlasák.

Hokejista přiznává, že švýcarskému klubu se ani zdaleka nepodařilo finančně konkurovat bohaté Kazani. "V Ambri-Piotta si za dva roky vydělám to samé, co bych měl v Rusku za jednu sezonu. Mé rozhodování se ovšem neodvíjelo jen od finančních otázek," podotýká Vlasák.

Kromě pohodlnějšího života v západní Evropě jej přesvědčila i skutečnost, že ve Švýcarsku bude více na očích reprezentačním trenérům. "Je jasné, že by nikde nelétal do Ruska jen proto, aby mohl sledovat moje výkony."

V Ambri-Piotta se potká s reprezentačním spoluhráčem Martinem Štěpánkem, slovenským útočníkem Róbertem Petrovickým a také českým trenérem Rostislavem Čadou, jenž kdysi působil v Brně. "Ani s jedním z hráčů jsem nemluvil, ale měl jsem telefonát s trenérem. Nic o něm nevím, neznám ho, ale říkal, že mě do týmu moc chce. Ten samý názor má i vedení klubu."

Vlasák si nepřipouští, že by si odchodem z Finska do Švýcarska hokejově pohoršil. "To určitě ne. Hraje tady spousta dobrých a zkušených hokejistů. Třeba finský obránce Nummelin tady byl několik let a na posledních dvou šampionátech dokázal, že mu to rozhodně neuškodilo," říká Vlasák.

Už se také nechce trápit dumáním o tom, že promarnil jedinečnou nabídku z Kazaně. "Rozhodl jsem se takhle. Zakázal jsem si myslet na ruskou nabídku. Prostě jsem tam nešel a nechci se už nikdy vracet k tomu, co bylo."

Letní přípravu s Ambri-Piotta začne v polovině července. Vstup do švýcarské ligy by mohla ohrozit jedině nabídka z NHL, kde má o něj zájem několik klubů. "V tom případě by byl přestup do Švýcarska stornován a já bych odešel do zámoří," upřesňuje hokejový šampion.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze