Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vokoun chce na MS jet, dnes se rozhodne

Alois Hadamczik

18 2008
Liberec - Jako obtížná mozaika se skládá reprezentační tým hokejistů pro letošní světový šampionát. Po řadě omluv se jen pozvolna rýsuje základ týmu pro Kanadu. Dnešní dobrá zpráva ze zámoří zní, že zájem o start projevil gólman Tomáš Vokoun, jenž měl zdravotní problémy. Čeká se jen na vyjádření jeho klubu.

Včerejší úvodní zápas v posledním přípravném turnaji reprezentačního trenéra Aloise Hadamczika potěšil. Hráči aktuálního výběru předvedli kvalitní výkon, po kterém zaslouženě vyhráli - o zápase Česko - Švédsko čtěte ZDE.

To hlavní ale probíhá souběžně s turnajem. Kouč Alois Hadamczik dává dohromady finální sestavu pro mistrovství světa v Kanadě, které začíná 2. května.

Trenére, jaká je situace ohledně zdravotního stavu a případného startu Tomáše Vokouna?
S Tomášem Vokounem jsem mluvil a chce jet. Dnes půjde na poslední zdravotní prohlídku a pak bude jednat s klubem. Je rozhodnutý jít na operaci, ale až po mistrovství světa. Mně řekl, že by rád chytal, takže nyní už záleží jenom na jeho klubu.

. Co hokejisty čeká před odletem do Kanady?

neděle - vyřazení několika hráčů z mužstva, po ČP Cupu v Liberci a doplnění týmu o finalisty
pondělí, úterý - hráči mají volno
úterý - maséři odlétají do Kanady, aby připravili zázemí týmu
středa - 16.30 trénink v Letňanech
čtvrtek - dopoledne trénink v Letňanech, večer oznámení konečné nominace na MS
pátek - odlet na dvě skupiny (8.55 a 9.50 hod.) do zámoří

Uklidnil vás trochu výkon Milana Hniličky v utkání se Švédy? Sám jste jej hodnotil jako dobrý.
Kdybych nevěděl, že měsíc nechytal, nepoznal bych vůbec nic. Navíc je zdravotně zcela v pořádku a je na něm vidět, že moc chce. Je to gólman zkušený a nemá cenu se ho zbavovat jenom proto, že někde v Rusku řekli: Nedáme ti šanci. Já Milanovi věřím, je to kvalitní gólman.

S týmem ale už jistě nepojede David Výborný.
Od začátku jsem vnímal, že to nebude jednoduché. Je to také jenom člověk, který má za sebou devadesát utkání v sezoně. Nevíme, jak ty zápasy prožíval, měl zdravotní problémy. Je to jeho rozhodnutí, určitě si to pečlivě promyslel a já k tomu mohu říci jenom jedno. To, co David odvedl pro nároďák, je příkladem pro všechny hráče. Vždy přijel, za jakékoliv situace. Jestliže se necítí on sám tak, jak by chtěl, musíme jeho rozhodnutí respektovat.

Jaké další hráče ze zámoří máte v hledáčku?
Série v prvním kole Stanley Cupu jsou zatím vyrovnané, což naši situaci komplikuje. Musíme prostě počkat, jak to dopadne. Celou noc jsem se snažil dovolat Langovi, nechával jsem mu i vzkaz na záznamníku. Uvidíme, jestli se domluvíme.

Jak hodláte využít finalisty české extraligy?
Je to těžká situace v tom, že teprve ve středu finále skončilo. Ty týmy mají za sebou devatenáct utkání v play-off, hráči to cítí v nohách. Mám samozřejmě vyhlédnuté konkrétní hráče. V neděli uděláme širší nominaci, kde budou zařazeni právě i finalisté. Ve středu a ve čtvrtek absolvují s týmem v Praze tréninky a potom se rozhodneme. Ve čtvrtek večer oznámíme konečnou nominaci hráčů, kteří odletí do zámoří.

Kdo konkrétně by se měl k týmu připojit? A znamená to, že hráči Slavie a Karlových Varů v Liberci nenastoupí?
Z finalistů přijedou Kumstát a Skuhravý z Karlových Varů, ze Slavie Červenka, Klepiš a Micka. Během pátku budu ještě hovořit s Bednářem. Většinu těch hráčů znám, viděl jsem je v akci i v národním týmu. Jedinou výjimkou je mladý Micka, který by měl nastoupit v neděli.

Nominace měla být původně oznámena už v neděli.
Já jsem požádal generálního sekretáře Urbana, aby mi umožnil odklad na čtvrtek, abych se mohl s kolegou Palečkem odpovědně rozhodnout o složení týmu. Proto jsme i odložili odlet z úterý na pátek, abychom ještě na tréninku v Praze některé hráče viděli v akci. Navíc musíme poskládat tým i typologicky vhodně. Chceme být vůči hráčům objektivní a udělat pro tým správná rozhodnutí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze