Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vokoun: Hokejky mi vystačí až do finále

22 2004
Praha - Hokejový brankář Tomáš Vokoun svěže vkročil do letištní haly. Na vozíku před sebou tlačil dvě velké tašky klubu Nashville Predators a na nich svázané hokejky. "Na každý zápas si beru novou. Mám jich dost až do finále," řekl. Z letiště rovnou zamířil na trénink do Sazka Areny. Od soboty nebyl na ledě.

Hokejový brankář Tomáš Vokoun svěže vkročil do letištní haly. Na vozíku před sebou tlačil dvě velké tašky klubu Nashville Predators a na nich svázané hokejky. "Na každý zápas si beru novou. Mám jich dost až do finále," řekl. Z letiště rovnou zamířil na trénink do Sazka Areny. Od soboty nebyl na ledě.

"To mi jenom prospělo, odpočinul jsem si," řekl. "Ale přišel jsem o jednu noc spánku, tak chci vydržet co nejdéle, aby si organismus zvykl. A trénink mi pomůže."

Nastoupíte v přípravném utkání s Kanadou, posledním před šampionátem?
Ještě nevím. Uvidíme, jak se budu cítit. Všechno se rozhodne po dohodě s trenérem. Chtěl bych chytat aspoň půlku zápasu. Tohle je speciální turnaj. Budu se připravovat, jak budu moct. Mistrovství v Praze, to byl vždycky můj sen.

Loni jste proti Kanadě chytal v semifinále, které Česko prohrálo 8:4. Teď můžete mistrům světa prohru oplatit.
Chci chytat, ale ne jako odvetu.

Po roce si znovu zahrajete na širokém kluzišti. Bude těžké si znovu zvyknout?
Minulý rok jsem na šampionátu odchytal na velkém kluzišti dost zápasů, ale po deseti letech to bylo hodně těžké. O to snazší by to pro mě mělo být letos. Problematické je, že tady brankář není tak zapojený do hry jako v NHL, kde často vyjíždí za branku. Tady se člověk třeba deset minut nedotkne puku. Ale to je spíš psychická záležitost.

V Sazka Areně taky zatím nebyl příliš kvalitní led.
To by neměl být problém. Třeba na Floridě taky není led nejlepší. Takže bych měl být dobře připravený. Spíš je těžší si zvyknout na reklamy. Potřebuji sledovat puk hned po vypálení. To je pro mě nejdůležitější.

Jak se srovnáváte s tím, že nemáte slíbenou pozici jedničky?
Tohle je turnaj a ten má jiná pravidla, než jsou v klubu, kde jsou pozice gólmanů rozdělené. Tady je důležité, aby chytal brankář, který je v nejlepší formě. Přizpůsobím se jakékoli roli v týmu.

A jaká je vaše forma?
V play-off jsem se cítil skvěle. Ale je to relativní. Uvidí se po tréninku. Měsíc před koncem základní části jsem ztratil formu. Ale na konci sezony jsem se cítil líp než na jejím začátku.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze