Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vokoun je hvězda NHL, psalo Sme

28 2004
Bratislava - Kdo bude mistrem světa v hokeji? 57 procent účastníků ankety bratislavského deníku Sme je přesvědčeno, že Slovensko. Útočník Vladimír Országh v rozhovoru pro Sme tvrdí: „Češi mají na mistrovství světa nejkvalitnější tým.“ Vzápětí však dodává: „Favoritů na titul je šest.“ Országh působí v klubu Nashville Predators, stejně jako český gólman Tomáš Vokoun.

Před šampionátem společně testovali svoji výkonnost. „V poslední sérii střel a nájezdů jsem vyhrál. Ale o celkové bilanci radši pomlčím. Voky se vypracoval mezi pět nejlepších gólmanů v NHL. Patřil k hlavním strůjcům postupu Nashvillu do play-off,“ řekl slovenský hráč v deníku Sme.

Ten zpovídal i Jána Filce, kouče zlatého týmu z roku 2002. Na letošním šampionátu působí jako konzultant. „V budoucnu bychom mistrovství světa rádi uspořádali i na Slovensku,“ řekl.

„Volný termín je v roce 2009, rozhodovat se bude příští měsíc v Innsbrucku. Potřebovali bychom podporu nejvyšších státních orgánů.“ Příznivce by mohl najít i v nastupujícím prezidentovi Ivanu Gašparovičovi, který vynikl při tipování pro deník Šport.

Uhádl například, že první slovenský gól na turnaji dá Marián Gáborík. Za československé federace proslul i jako hokejový funkcionář. Podle Športu byl údajně autorem tehdejšího přestupního řádu.

Bouřlivá podpora tribun však nemusí být vždy výhodou. Po zápase Slovensko - USA (3:3) na to poukázal i list Pravda. „Slováci začali silným tlakem, ale pod vlivem bouřlivé kulisy začali zapomínat na zadní dvířka,“ napsal.

Národná obroda naopak tvrdila: „O vítězství nás připravila také absence paní Štěstěny.“

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze