Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vokoun na MS? Jasno bude za dva týdny

Tomáš Vokoun brankář Floridy. | foto: Reuters

9 2008
Florida - Dva týdny nejistoty čekají kouče hokejové reprezentace Aloise Hadamczika. Až za tak dlouhou dobu se definitivně rozhodne, zda bude na na mistrovství světa v Kanadě hájit českou branku Tomáš Vokoun, opora zámořského celku Florida Panthers.

Vokoun má problémy s tříselnou kýlou a lékaři gólmanovi nařídili čtrnáctidenní klid. Poté se rozhodne, zda bude moci světový šampion z Vídně 2006 startovat na turnaji v Quebeku, nebo bude muset na operaci.

"Momentálně se to dá dost těžko odhadnout. Nikdy jsem nic podobného neměl a ani neznám nikoho, kdo měl podobné problémy. Lékaři mi nařídili klid a pak se uvidí. Buď mistrovství, nebo operace," řekl Vokoun.

Zdravotní problémy jej provázely již delší dobu. Původně si ale myslel, že se jedná o třísla. "Postupně se to ale zhoršovalo. Problémem je fakt, že do břicha nikdo nevidí," uvedl jedenatřicetiletý gólman, který kvůli obtížím nedochytal ani poslední zápas Panterů v NHL.

Hrozba chirurgického zákroku komplikuje Vokounovu pozici v klubu. V případě operace by jej čekala dokonce až tříměsíční pauza, takže by přišel o letní přípravu. "A to by se moc Floridě nelíbilo," uvedl bývalý hráč Kladna a Znojma. Jeho současný zaměstnavatel nechce v žádném případě riskovat, že by Vokoun nebyl stoprocentně připravený na příští soutěžní ročník.

Nyní čeká Vokouna čtrnáct dní nicnedělání, úplný odpočinek a poté lékařské vyšetření, po kterém se rozhodne, zda se připojí k reprezentačnímu týmu. To také sdělil kouči národního týmu Aloisi Hadamczikovi.

"Mluvil jsem s ním a dohodli jsme se, že si zavoláme za dva týdny. Nyní si ale bude připravovat plány i beze mě," dodal Vokoun.

Hadamczik v minulosti několikrát zopakoval, že start účastníka olympijských her v Turíně 2006, Světového poháru 2004 a tří mistrovství světa je pro něj prioritou. Žádný nátlak ale na hráče prý nevytvářel.

"Určitě má zájem, abych startoval. Nenaléhal na mě ale, rozumí situaci. Je to mimo jeho i moji kontrolu," uzavřel Vokoun, který si ani netroufl procentuálně odhadnout šanci, že na letošním MS nastoupí.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze