Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vokouna může těšit, že byl lepší než Hašek

15 2004
Plzeň - Hokejový brankář Tomáš Vokoun odchytal za hvězdný tým NHL polovinu zápasu a může si říci: "Byl jsem lepší než Hašek." Na rozdíl od svého kolegy totiž v exhibičním duelu s Plzní dokázal udržet čisté konto. Zmínka o tomto faktu ho očividně potěšila, přesto se snažil být nad věcí. "Ale jděte, o tomhle ten zápas přece nebyl," smál se.

"Já trénuju a chytám pravidelně, zatímco Dominik jenom poslední dobou. A navíc příprava na exhibici a normální utkání je jiná," zastal se svého slavnějšího kolegy.

Zápas byl pro něj uvolněním, po náročném extraligovém programu měl však obavy z únavy. "V neděli jsme hráli na Kladně a já strávil spoustu času cestováním. Z Kladna do Znojma a pak zase do Plzně. Ale dopadlo to dobře, cítil jsem se v pohodě."

Vokounovi se utkání stejně jako většině hráčů líbilo. Hrálo se rychle, bez urputné obrany s řadou závarů před brankovištěm, úniků a kombinačních akcí. "Nebyl tam žádný fyzický kontakt, takže byly k vidění pěkné akce, to se divákům muselo líbit," řekl Vokoun.

I tak se však daly v herním pojetí obou týmů vypozorovat určité rozdíly. Plzeň hrála houževnatě, snažila se ukázat, ale časem se musela před soupeřovým uměním sklonit. Rozdíl byl nejpatrnější v poslední části, hvězdy hrály s lehkostí a v poklidném tempu puk čtyřikrát dopravily za záda brankáře Málka.

"Zámořský hokej je jiný, hráči zkoušejí střílet z každého prostoru a hlavně rychle, aby gólmana zaskočili. Tady je hra vleklá, všechno trvá déle. I mně po deseti letech v Americe zabralo nějaký čas, než jsem si na to zvykl," poznamenal Vokoun.

Tomáš Vokoun (vpravo) se zdraví s Jaroslavem Špačkem po exhibici zámořských hvězd s extraligovou Plzní

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze