Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Volno Dudy s Hudlerem? Fórky, hry a MTV

Modrý na masáži - Obránce Jaroslav Modrý je v péči maséra hokejové reprezentace Petra Bílka. | foto: Obrázky z české kabiny pořídil Radim Vrbata

29 2003
Helsinky - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Jak to vypadá, když se na jednom pokoji sejdou dva hokejoví rošťáci? Radek Duda bydlel s Jiřím Hudlerem poprvé na turnaji Karjala a od té doby na sebe tihle dva nedají dopustit. "Jsme naladěni na stejnou frekvenci, oba máme rádi legraci," říká Duda. S Hudlerem válčí v Člověče nezlob se, vzájemně se budí posíláním textovek, poslouchají MTV. A oba tvrdí, že v pokoji vládnou právě oni. Radim Vrbata pořídil pro iDNES fotografie z šatny hokejistů

"Já Jirkovi vynahrazuju tátu. O něj se pořád musí někdo starat," tvrdí Radek Duda. "Já mu dám. Až mě bude moc štvát, uděláme draft a uvidíme, jestli si to eso někdo vezme v prvním kole," směje se jeho mladší spolubydlící.

"Tak copak chcte slyšet o Hudlerovi," spustil slávistický útočník Radek Duda sotva spatřil hlouček českých novinářů. "Tak si pište: přišel v sedm ráno..."

Na pokoji těhle dvou "uličníků" není o legraci nouze. Pořád běží televizní kanál MTV, když hrají hip hop nebo "nějakou ducárnu", jak říká Duda, tak někdy i pořádně nahlas. Zdi se ale prý neotřásají. "Teď byla v televizi Madonna, ta by nebyla špatná, kdyby nás přišla namasírovat. Ale to budu muset jít za manažerem, aby mi přidal. Madonna jako masérka, to určitě nebude zadarmo," směje se.

"Máme tam taky pár placených kanálů, samé zajímavosti. No, pár pohádek, nějaká romantika," ujišťuje s úsměvem Duda. A komu patří ovladač? "Pořád se musíte o Jirku starat, tím pádem jsem ho musel seznámit i s ovladačem," tvrdí starší člen "šíleného" pokoje.

Sotva přijeli do Helsinek, vybalil nafukovací srdíčko a nalepil ho parťákovi z národního týmu nad postel. "To jen, aby mu nebylo smutno," říká. "Ale nejdřív musel vybalit to hračkářství co si vzal s sebou. Na Smíchově ho před odletem málem vykoupil, bral každou kravinu," tvrdí o Hudlerovi.

Oba se škorpí i při posílání textových zpráv. "To bude účet za telefon, to nechci vidět," děsí se Duda, kterého prý Hudler ráno budí ťukáním do kláves mobilního přístroje. "Ráno se pořád ozývá píp...píp. Já říkám: Ale Jiříku., A on jen: Ememe, nějak takhle zakňoural, strčil telefon pod hlavu a spal dál."

Hudler se ovšem nařčení vehementně brání: "To je lhář. Ten píše do tří do rána, já kvůli němu nemůžu spát," tvrdí. Proti Dudovi má jednu zbraň: střílí góly. Už dal dva, Duda zatím trefil jen tyčku. Nejen kvůli tomu si ho teď ale může dobírat.

Vede i v člověče nezlob se. "3:2 na zápasy," hlásí vesele. "On sice vedl 2:1, ale já jsem v pondělí večer zjistil jeho slabinu. Nekryje se, hraje špatnou obranu," tvrdí Hudler.

A až tahle společenská hra oba spolubydlící omrzí, přijdou na řadu filmy. "Mno, máme tu jeden o kterém nechci moc mluvit," usmál se Duda. "A pak taky dva nebo tři seriózní filmy. Kód Navajo, to si necháme až půjde od tuhého."

To bude nejspíš až před čtvrtfinále, i když ve středu prověří český tým první vážný soupeř, domácí Finsko.

Kdo s kým bydlí?
Duda, Hudler
Málek, Sup
Vrbata, Vašíček
Výborný, Hlaváč
Straka, Modrý
Kadlec, Hejda
Hejduk, Michálek
Trvaj, Kotrla
Trnka, Vokoun
Richter, Hlinka
Balaštík, Kolařík
Reichel sám
Špaček sám
Kaberle sám

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze