Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vondráček: Tahle prohra nás ještě víc vyhecuje

11 2008
Mladá Boleslav - Těžko bylo do řeči po včerejším zápase v Mladé Boleslavi brněnskému útočníku Romanu Vondráčkovi. Není divu. Kometa zápas, v němž nebyla horší, prohrála smolným gólem chvíli před koncem. "Bolí to dost, ale ukázali jsme si, že s nimi určitě můžeme hrát," vyprávěl Vondráček.

"Dokázali jsme se vrátit do zápasu, ale Boleslav pak měla štěstí a dala náhodného góla, na který jsme nedokázali odpovědět."

Už potřetí za sebou jste prohrávali 0:2. Čím to, že vám začátky zápasů tak utíkají?
Je to zvláštní, ale my si ty problémy děláme sami. Chceme jít do zápasu naplno, ale na ledě to pak vypadá jinak. I když dneska to bylo dost rozhozené oslabeními na začátku. My jsme nemohli chytit tempo a bylo to znát.

Váš první gól vás ale hodně nakopl, že? Možná jste měli i trochu navrch.
Těžko říct, ale určitě byl ten zápas vyrovnaný. A ve třetí třetině jsme podle mě měli oproti nim i nějaké šance navíc, ale bohužel, takový je hokej. Prohráváme 1:0, ale nic se neděje a uvidíme, jak to dopadne teď.

Při vaší power-play vám ale ke gólu moc nechybělo, že?
Tam bylo strašně šancí, během asi půlminuty nám to třikrát letělo do brány, ale vždycky se to nějak náhodně odrazilo. Bohužel, jim tam spadlo náhodně nahození od Ríši Krále, a nám to tam z mezikruhů nespadlo, to se nedá nic dělat.

K rozhodčím se vyjadřovat nesmíte, ale odpovídal podle vás poměr vyloučení tomu, co se dělo na ledě?
Odpovídal tomu, co jsme tady čekali. Já se k tomu vyjadřovat nebudu, ale ten poměr byl jasný.

Prohráli jste hodně smolně, jak těžké se bude z takové porážky dostat?
Tahle prohra nás podle mě vyhecuje ještě víc. Sami jsme si vynadali, že jsme nepřidali ještě jeden gól, síly jsme na to určitě měli. Já si myslím, že nás to paradoxně ještě vzpruží a budeme hrát od začátku líp.

Dokázali jste si tímto zápasem, že na Boleslav máte?
Určitě. Já nechci nějak předbíhat, ale my jsme si na ně věřili už po té sérii s Hradcem. Protože Hradec hrál hodně dobře a ty zápasy s ním podle mě byly pro diváka koukatelnější než tenhle.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze