Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Voráček se zastává gólmanů: Jejich kritika byla přehnaná. My jim věříme

OSLAVA KAPITÁNA. Jakub Voráček vítězoslavně zvedá ruce nad hlavu poté, co dal gól na 4:0. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

9 2015
Bylo to jak při zápase. Hokejový útočník Jakub Voráček stál po utkání s Rakouskem před novináři a odpovídal jim na jejich otázky. Ani ne po pěti minutách se ale za ním objevil Jaromír Jágr, a tak pravé křídlo z prvního útoku dokončilo svou akci a hned přenechalo místo před žurnalisty pravému křídlu z toho druhého.

Rozhovor s Jaromírem Jágrem jsme vám už přinesli. A tak je teď čas, aby promluvil i Jakub Voráček, kapitán reprezentace.

Byl duel s Rakouskem o trpělivosti?
Ano. Ale jiný zápas už nás na mistrovství nečeká. Doba se změnila a výsledky nebudou 10:0. Myslím si, že Ondra Pavelec zachytal výborně. Neměl tolik zákroků, ale když tam nějaké přišly, tak to byly opravdu rakouské tutovky. Hodně nás podržel, pak jsme dali pár gólů, trochu to z nás spadlo a dohráli jsme to v klidu.

Jste rád, že Pavelcovi zápas vyšel? Gólmani totiž byli kritizovaní.
Ta kritika byla zvenku, my v kabině gólmanům věřili. Samozřejmě se stane, že se jim nepovede zápas, ale kritika po dvou třech zápasech byla trošičku přehnaná.

Fotogalerie

Česko - Rakousko 4:0

Proti Rakousku jste potěšili diváky pěknými akcemi.
Snažíme se hrát pěkný hokej. Nějaké chyby v obraně byly, ale je to hokej, v něm se chyby budou dělat. Důležité ale je, že nás Ondra Pavelec podržel. Dopředu to bylo zatím v každém zápase dobré. Vytvářeli jsme si šance, dobře jsme bruslili. Takhle musíme hrát i v dalších utkáních.

Upřímně: Francie a Rakousko asi nejsou týmy, které by reprezentaci měly prověřit. Kde jsou ještě rezervy mužstva?
V klidu jsme mohli porazit Švédsko, do třetí třetiny jsme hráli vyrovnaně s Kanadou, takže si myslím, že jsme prověření až až. My se musíme soustředit na sebe a hrát svůj hokej. A když máme šance, tak musíme dávat góly, protože to ve čtvrtfinále rozhodne.

Stále se mění formace. Sedají si už?
Naše lajna dala dva góly Francii. Je to důležité, když naše lajna dá nějaký gól a budeme v plusu, pak máme dobrou šanci vyhrát zápas.

Co říkáte na výkon čtvrtého útoku? Zaťovič a Simon si vedou výborně.
Rakousku zase dali dva důležité góly. Síma výborně vyhrál souboj v rohu, pak přihrál Némovi (Němcovi), to byl velice důležitý první gól. Pak to Zaťa trefil do víka, což byla také klíčová branka. Tato lajna hraje špičkově celý turnaj, v každém zápase si vytváří šance. Nehrají skoro vůbec u nás ve třetině, což je strašně důležité. A mají výborný pohyb. Když budeme chtít uspět ve čtvrtfinále a v další fázi turnaje, tak je velice důležité, aby šlapaly všechny čtyři lajny.

Váš gól, který padl po pár vteřinách třetí třetiny, byl signál?
Ano, před vhazováním přijel Jordy (Jordán), že bychom to mohli udělat. A bylo to zrealizované suprově. Každý signál, když vyjde, je důležitý a je to jenom dobře pro budoucnost, že ty nápady máme a chceme pořád dávat góly.

Jak si užíváte atmosféru v aréně?
Když lidi křičí, že Kdo neskáče, není Čech, tak mi jde husina po zádech. Já jsem během zápasu takový kliďas, snažím se nejít s nervy ani moc dolů ani moc nahoru, ale tohle je skvělé. Mít při zápase husinu se stane párkrát za život. Diváci za námi stojí od prvního zápasu a za to jim patří velké díky.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze