Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vostřák míří do Jokeritu, kde skončí Kropáč?

24 2003
Praha - Nedostával tolik příležitostí a tak přestoupil. Hokejový útočník Pavel Vostřák změnil dres v rámci finsklé ligy, z Jyväskylä se stěhuje do Helsinek, kde posílí tamní Jokerit. "Měl být v klubu klíčovým hráčem, ale toto očekávání se nesplnilo. Proto jsme mu hledali jiné angažmá, v Jokeritu by měl dostat víc prostoru," říká Vostřákův zástupce Robert Spálenka, který sleduje i možné výměny svých dalších klientů: libereckých hokejistů Martina Čakajíka a Radoslava Kropáče. O slovenského ostrostřelce má zájem víc klubů, hovoří se především o Pardubicích.

Pavel Vostřák hrál v Jyväskylä až ve třetím útoku. V první formaci se totiž začalo  výtečně dařit českému křídlu Tomáši Chlubnovi a ve druhé řadě se skvěle sehrála trojice finských mladíků. "Je to něco jako kdysi v Kladně Vejvoda, Patera, Procházka," říká dokonce agent Robert Spálenka.

Vostřák tak trávil na ledě méně času, nechodil na přesilovky ani oslabení. Nebyl se svou rolí v týmu spokojen a hledal proto jiné působiště. "Před rokem odcházel z Plzně s tím, že bude jedním z rozhodujících článků mužstva. Ale to se nesplnilo a proto jsme rádi, že se nám podařilo vyjednat přestup do Jokeritu. On není hráč pro třetí lajnu," uvedl Spálenka.

Ve finské metropoli by měl český útočník působit do konce příští sezony. Jokerit kompletně přebral smlouvu, kterou měl Vostřák v Jyväskylä. Do Helsinek se tedy stěhuje jeden českýn útočník v době, kdy jiný míří z finské metropole pryč. Konkurent Jokeritu, klub IFK Helsinky, totiž ve čtvrtek uvolnil Romana Šimíčka, který zamířil do Sparty.

Na přestupovém trhu to ovšem nebývale vře i v Česku. Po přestupech Paroulka, Žemličky, hostování Balaštíka a a dosud nejasném novém angažmá pro Alinče se jedná i o hostování do konce sezony pro hráče, jejichž kluby se zřejmě nedistanou do play off.

V kursu je hlavně slovenský útočník Radoslav Kropáč z Liberce, o nějž má zájem několik týmů. "Ještě není nic dohodnuto, nerad bych teď přiživoval nějaké spekulace," řekl Spálenka, který potvrdil, že se jedná o kluby v zahraničí i v Česku. Hovoří se o velkém zájmu Pardubic. "Ale to už je hlavně věc manažerů," uzavřel Spálenka. Kromě Kropáče se jedná ještě o dvou obráncích, libereckém Čakajíkovi a Marušákovi ze Zlína.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze