Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vostřák: Proč jsem nehrál? O tom nechci mluvit

5 2008
Brno - Ani v pondělí, kdy Kometě chyběl nemocný útočník Petr Lipina, se nedostalo na jejího bývalého kapitána Pavla Vostřáka. Nejproduktivnější brněnský hráč základní části znovu sledoval zápas jen v civilu. A v letošním play-off už si zřejmě nezahraje. „V pondělí půjdu na operaci s ramenem,“ sdělil 35letý útočník.

To znamená, že pro vás letošní sezona skončila?
To asi ano. Možná že kdyby to dobře šlo a postoupili jsme do baráže, tak bych tam možná mohl pomoct. Uvidíme, jak dopadne ta operace. Ale ta šance je asi minimální, aspoň tak mi to doktor řekl.

Kdy jste si rameno poranil?
Já jsem s ním měl problém už někdy v průběhu listopadu a na zápasy jsem si bral prášky. A teď jsem při tréninku před play-off spadnul v rohu a zase se to ozvalo. Tak jsem šel k doktorovi, ten mi do toho dal nějakou injekci a ono se to nezlepšilo. Tak jsem šel na další vyšetření a tam zjistili, že to mám hodně špatné.

Operace tedy byla nevyhnutelná? Nešlo s tím hrát?
To určitě ne.

Ze sestavy Komety jste ale vypadl už před tímto zraněním. Je to opravdu jediný důvod, proč nehrajete?
Já si myslím, že teď není třeba o tom moc mluvit, protože probíhá play-off. Teď hlavně všichni potřebují klid, aby se zvládla ta série s Hradcem a mohli se v klidu připravit na dalšího soupeře.

Jak vlastně prožíváte zápasy Komety v play-off v roli diváka? Chodíte na ně?
Chodím a jsem hrozně nervózní. Stávám za bránou, ale radši bych byl na ledě, což bohužel nejde. Jsem tak nervózní, že bych tam snad ani radši nechodil.

A věříte, že si ještě za Kometu zahrajete?
To nevím. To je věc agenta a jednání. Mně po sezoně končí smlouva a pak musí proběhnout nějaké jednání. Je to otevřené, já jsem o tom zatím neuvažoval.

A kdyby bylo na vás?
Tak zájem musí být vždycky oboustranný. Bude záležet i na tom, jak dopadne play-off. Já jsem byl v Brně spokojený, ale teď je těžké to hodnotit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze