Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Je těžké udržet nervy, ale Záhřeb nás nesmí rozhodit, řekl Vrána

TVRDÁ HRA. Útočník Lva Praha Petr Vrána padá v souboji s brankářem Medveščaku Záhřeb Markem Dekanichem. | foto: ČTK

8 2014
Kanadští hromotluci v dresu chorvatského Medveščaku Záhřeb v prvním čtvrtfinálovém utkání pražského Lva nepobili. Rozhodně však naznačili, že jsou toho schopní. Důraznou a agresivní hrou trápili soupeře a podlehli jen těsně 3:4. "Není to náš styl, ale můžeme se jim vyrovnat," míní Petr Vrána.

Pražský klub je v sérii favoritem, vždyť v Západní konferenci obsadil třetí místo. První zápas na domácím ledě byl však až nečekaně vyrovnaný. Hokejisté Lva  se o výhru třásli do posledních sekund, v nichž nakonec s úlevou posunuli vlastní branku. Medveščak už nestihl vyrovnat.

"Bylo to hodně vyhrocené, hrálo se kontaktně," hodnotil utkání střelec třetí branky Vrána. "Nebylo to nic jednoduchého také proto, že jsme nehráli úplně optimálně. Dali jsme jim šanci hrát vyrovnanou partii."

V úvodu jste ovládali led, postupně však začal Medveščak hru vyrovnávat. Čím to bylo?
Opustili jsme náš systém. Ve druhé třetině jsme přestali hrát a hned bylo vidět, jak se hra vyrovnala. Naštěstí jsme se zase na začátku třetí zlepšili a skóre jsme zvrátili na naši stranu.

Jak jste prožíval poslední minuty, kdy soupeř v přesilovce mohutnou silou útočil na vyrovnání? 
To je vždycky hodně velké brnkání na nervy. Veha (brankář Vehanen) ale chytá výborně celou sezonu a dneska zase předvedl své umění. Podržel nás a myslím, že kluci, kteří hráli oslabení, také odehráli výborný zápas.

Asi bude v sobotním zápase nutné vyvarovat se tolika faulů, že ano?
Přesně tak. Tím jsme je dostali do hry. Udělali jsme hodně hloupých faulů. I když některé z nich byly na hraně, tak tito rozhodčí to pískat budou. Hra se pak vyrovnala.

Je těžké hrát proti tak nepříjemnému soupeři v klidu a bez emocí?
Je někdy těžké se udržet  Budou se nás snažit rozhodit, budou nás pořád otravovat a něco nám vykládat. Půjdou po nás. Budou dohrávat souboje, aby nás rozhodili, abychom přestali hrát hokej a začali se věnovat potyčkám. Takový je jejich styl, tak hrají celý život.

V zápase jste ovšem také dokázali, že umíte přitvrdit.
My na to máme hráče. Umíme to taky. Není to sice náš styl, ale když na to dojde, tak se toho nebojíme. Máme spoustu kluků, kteří odehráli hodně zápasů v Americe, a tvrdá hra jim není cizí. Chceme ale především hrát hokej a přehrát soupeře naší hrou.

Vybrali byste si raději do play-off jiného, spíše techničtější soupeře? 
Myslím, že tady si soupeře vybrat nejde. I hodně technických mužstev hraje hodně do těla, podobně nepříjemnou hru. Zápasy jsou tak vyrovnané, že je jedno, jestli hrajeme proti technickému týmu, nebo spíše agresivnímu, jakým je Záhřeb.

Jak moc vám na sebedůvěře přidal krásný gól, který jste vstřelil?
Takový gól pomůže každému. Bylo super, že jsme dali dva rychlé góly ve druhé třetině. Dodalo nám to klid. Psychicky to pomůže, člověk se uklidní. Doufám, že budeme takhle střílet i v dalším zápase, aby nám to znova padalo.

Kolikrát za sezonu se vám povede trefit ránu tak dokonale?
Málo. Jestli to bylo poprvé? Prostě jsem se do toho opřel a zkusil to. Puk letěl nahoru a padlo to tam. Gólman možná ránu trochu podcenil, protože jsem střílel docela z dálky. Snad se mi povede i dál.

A v tréninku podobně míříte často?
V tréninku člověk zkouší různý věci, ale pokud to není potřeba, tak na gólmany střílíme rozumně. Takové tvrdé střely nikdy na tréninku nemají význam, protože gólmani si taky potřebují zachytat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze