Jágr asistoval u vítězného obratu Devils, Vrbata přihrál na tři góly

Radim Vrbata (17) slaví se spoluhráči Davidem Schlemkem a Michaelem Stonem gól Phoenixu z utkání proti Edmontonu. | foto: AP

27 2013
Hokejisté New Jersey si připsali cenný skalp. Svou teprve druhou výhru sezony uhráli na ledě silného Bostonu, když po gólech z 59. a 60. minuty otočili skóre na 4:3. Za domácí Bruins znova bodoval Krejčí (0+2) a v dresu Devils se prosadili veteráni Jágr (0+2) s Eliášem (0+1) a obránce Židlický (1+0). Dařilo se rovněž útočné dvojici Vrbata (0+3) - Hanzal (1+0) z Phoenixu. Celkově v rámci jedenácti sobotních duelů bodovalo dvanáct Čechů a v akci byli i gólmani Pavelec s Neuvirthem.

Po zahajovací třetině vedl favorizovaný Boston nad New Jersey 3:1. Dvěma asistencemi se na tom podílel produktivní David Krejčí, autor celkově 12 kanadských bodů (2+10) z úvodních deseti startů sezony. Český centr tak bodoval již posedmé v řadě.

Češi v NHL

1. Jiří Hudler (CGY), 11z. - 13b. (5+8)
2. Radim Vrbata (PHX), 12z. - 12b. (5+7)
3. David Krejčí (BOS), 10z. - 12b. (2+10)
4. Martin Hanzal (PHX), 12z. - 11b. (5+6)
5. Tomáš Hertl (SJS), 11z. - 10b. (7+3)
6. Tomáš Plekanec (MTL), 11z. - 9b. (5+4)
7. T. Fleischmann (FLA), 11z. - 9b. (2+7)
8. Jaromír Jágr (NJD), 11z. - 9b. (2+7)
9. Marek Židlický (NJD), 11z. - 9b. (1+8)
10. Patrik Eliáš (NJD), 9z. - 6b. (3+3)

V dalším průběhu se ale ofenziva Bruins zasekla a brankář Martin Brodeur už domácím nic nedovolil. New Jersey se naopak rozjelo v přesilových hrách. Už první trefu hostí v zápase zařídil Adam Henrique při početní převaze za asistencí Jaromíra Jágra a Erica Gelinase.

V prostředním dějství pro změnu faul soupeře potrestal Damien Brunner a vytouženého vyrovnání na 3:3 se Devils dočkali v 59. minutě. Na trestné lavici Bostonu seděli Torey Krug a Patrice Bergeron.

New Jersey navíc dvojnásobnou výhodu umocnilo ještě odvoláním brankáře Brodeura, načež při hře 6 proti 3 propálil od modré čáry vše co mu stálo v cestě Marek Židlický. K dosavadním osmi asistencím tak přidal svůj první letošní gól. Uběhlo jen dalších 23 vteřin a hosté slavili za pokračující klasické přesilovky čtvrtý gól zápasu. Puk putoval po holích Jágra a Brunnera až k zakončujícímu Andy Greenovi - 4:3 pro New Jersey.

"Je to pro nás hodně důležitá výhra. Začátek utkání se nám vůbec nepovedl," komentoval velký obrat Eliáš, jenž asistoval u vyrovnávající trefy krajana Židlického. Už ve čtvrtém startu za sebou se bodově prosadil Jágr, jenž během dané série posbíral šest přihrávek a celkově letos z 11 utkání vyprodukoval devět bodů (2+7).

Mladík Palát trefil Tampě Bay výhru nad Buffalem

Góly z 55. a 56. minuty hokejisté Tampy Bay otočili nepříznivý vývoj domácího zápasu s Buffalem a připsali si dva body po těsné výhře 3:2. Vyrovnání zařídil kanadský reprezentant Martin St. Louis, jemuž asistovali produktivní Steven Stamkos a český obránce Radko Gudas. O vítěznou trefu se pak postaral rodák z Frýdku-Místku Ondřej Palát.

Dvaadvacetiletý levý křídelní útočník se prosadil dorážkou ze skrumáže před brankou Ryana Millera a dosáhl své třetí trefy sezony.

"Po střele Tylera Johnsona se mi puk odrazil do brusle, tak jsem ho jen uklidil do brány. Je to skvělý pocit vstřelit vítězný gól," rozplýval se talentovaný mladík, pro kterého to byla premiérová vítězná trefa kariéry.

Zámořští novináři pak Paláta vybrali za první hvězdu zápasu, do kterého za Tampu tentokrát nenastoupil urostlý zadák Andrej Šustr.

Voráček se konečně dočkal prvního gólu sezony

Nejproduktivnější Čech loňského ročníku NHL, útočník Jakub Voráček, letos čekal na svůj první gól až do desátého zápasu. Jeho Philadelphia se v úvodu ročníku hodně trápila, výsledky z posledních dvou startů však dávají fanouškům Flyers naději na zvrat. Po čtvrtečním vybojovaném výsledku 2:1 nad Rangers v sobotu Philadelphia přestřílela 5:2 domácí Islanders.

Zmiňovaný Voráček se na tom podílel gólem na průběžných 2:0 pro hosty, v jejichž dresu hattrickem zazářil kanadský centr Vincent Lecavalier.

Pavelec vychytal Winnipegu výhru

Po třech porážkách si v sobotu díky skvělému výkonu gólman Ondřej Pavelec mohl opět vychutnat pocit vítězství. Winnipeg hlavně díky jeho 35 zákrokům z 65 minut hry a bezchybnému představení v nájezdech uspěl na ledě Dallasu těsným skóre 2:1.

Pavelec byl zvolen první hvězdou utkání, ve kterém Jets od 24. minuty vedli po brance Evandera Kanea. Domácí Stars se dokázali prosadit až v 47. minutě, kdy českého reprezentanta připravil o naději na čisté konto bek Stephane Robidas.

V rozhodujících penaltách pak uspěl jen kapitán Winnipegu Andrew Ladd. Lídr Dallasu Jamie Benn, stejně jako veterán Ray Whitney nezamířili mezi tři tyče a nováčka Alexe Chiassona vychytal zmiňovaný Pavelec.

Hudler se gólem podílel na výhře Calgary

I díky páté trefě sezony lídra bodování Čechů v NHL, útočníka Jiřího Hudlera, skončilo účinkování washingtonského brankáře Bradena Holtbyho v zápase na ledě Calgary předčasně. Běžela 13. minuta, kdy Mike Cammalleri svou první ze dvou tref v utkání zvyšoval průběžné vedení Flames na 3:1, a zařídil tak střídání Holtbyho za Michala Neuvirtha.

Pětadvacetiletý rodák z Ústí nad Labem letos naskočil teprve do třetího zápasu a z devatenácti střel Calgary inkasoval ještě další dva góly. Když kapitán Washingtonu Alex Ovečkin vyšel tentokrát se svými parťáky z elitní formace naprázdno, slavili Flames jasnou výhru 5:2. Na zápas nebude v dobrém vzpomínat hostující Martin Erat, jenž byl na ledě u čtyř inkasovaných gólů (bilance -4 do tabulky +/-).

Vrbata přihrál na tři góly, Hanzal se trefil podruhé v řadě

Proti Los Angeles, které sice nejprve ztratilo čtyřbrankové vedení ovšem po dalších třech gólech ze třetí třetiny nakonec triumfovalo 7:4, si ve čtvrtek Hanzal připsal dva góly a Vrbata mu v obou případech asistoval. V následujícím střetnutí proti Edmontonu oba čeští útočníci v nastoleném trendu pokračovali a Phoenix tentokrát slavil výhru 5:4.

Hanzal docílil již své páté branky sezony a vyhlášený kanonýr Vrbata si pro změnu vylepšil statistiky hned třemi přihrávkami, díky čemuž se posunul do průměru jednoho kanadského bodu na zápas (12z. - 12 bodů, 5+7).

Coyotes museli v průběhu utkání dvakrát odvracet trhák soupeře. Edmonton nejprve poslal do vedení v 10. minutě Tyler Pitlick, na jehož zásah odpověděli zmiňovaný Hanzal, Michael Stone a David Schlemko. Na přelomu druhé a třetí třetiny ovšem udeřili třikrát v řadě také Oilers a skóre se tak otočilo z 3:1 na 3:4. Phoenix vrátily do sedla až využité přesilovky z 51. a 53. minuty, kdy se prosadili ofenzivně ladění obránci Keith Yandle a Oliver Ekman-Larsson. V obou případech jim asistoval produktivní Vrbata.

Výsledek:

Phoenix - Edmonton 5:4 (0:1, 3:2, 2:1)
Branky: 21. Hanzal
, 26. Stone, 26. Schlemko (Vrbata), 51. Yandle (Vrbata), 53. Ekman-Larson (Vrbata) – 10. Pitlick, 29. Acton, 40. Perron, 48. Jones. Střely na branku: 28:30. Diváci: 11 684

Boston - New Jersey 3:4 (3:1, 0:1, 0:2)
8. Krug (Krejčí), 10. Iginla, 20. Lucic (Krejčí) - 12. Henrique (Jágr), 40. Brunner, 59. Židlický (Eliáš), 60. Greene (Jágr). Střely na branku: 28:32. Diváci: 17 565.

Toronto - Pittsburgh 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
17. a 60. Bolland, 42. Kadri, 58. Kessel - 7. Letang. Střely na branku: 30:38. Diváci: 19 539.

Montreal - San Jose 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
27. a 45. Couture. Střely na branku: 22:37. Diváci: 21 273.

Detroit - NY Rangers 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
18. Miller, 40. Alfredsson - 38. Pouliot, 43. Zuccarello, 65. Brassard. Střely na branku: 34:40. Diváci: 20 066.

Tampa Bay - Buffalo 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
13. T. Johnson, 55. St. Louis (Gudas), 56. Palát - 33. Flynn, 53. Vanek. Střely na branku: 39:22. Diváci: 18 088.

NY Islanders - Philadelphia 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)
11. Okposo, 31. Nielsen - 5., 19. a 49. Lecavalier, 6. Voráček, 59. Read. Střely na branku: 28:32. Diváci: 13 620.

Dallas - Winnipeg 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
47. Robidas - 24. E. Kane, rozhodující sam. nájezd Ladd. Brankář Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval jeden gól z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 97,22 procenta. Střely na branku: 36:38. Diváci: 13 875.

Chicago - Minnesota 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
34. Bickell (Rozsíval), 53. P. Kane, 60. Kruger - 38. a 50. Pominville, 13. Parise, 22. Brodziak, 56. Fontaine. Střely na branku: 36:25. Diváci: 21 521.

Nashville - St. Louis 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)
41. Spalling - 6. a 45. Steen, 28. Oshie, 32. Schwartz (Sobotka), 48. Roy, 53. Pietrangelo. Střely na branku: 23:30. Diváci: 16 681.

Calgary - Washington 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
13. a 51. Cammalleri, 2. Russell, 8. Hudler, 55. Glencross - 13. Chimera, 28. Volpatti. Brankář Neuvirth odchytal za Washington 47 minut, inkasoval dvě branky z 19 střel a úspěšnost zásahů měl 89,47 procenta. Střely na branku: 33:29. Diváci: 19 289.

Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v Pchjongčchangu vyvrcholí v neděli 25. února.

Předkolo play-off, úterý 20. února - 4.10: USA - Slovensko, 8.40: Slovinsko - Norsko, 13.10: Švýcarsko - Německo a Finsko - KoreaČtvrtfinále, středa 21. února - 4.10: Česko - vítěz USA/Slovensko... celý program

Josef Jandač, Martin Erat, Pavel Francouz, Roman ČervenkaOndřej Němec, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Jan Kovář, Dominik Kubalík