Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vrbata je rád, že začal dávat góly

Česko - Dánsko. Radim Vrbata (uprostřed) gratuluje Janu Hejdovi k páté brance | foto: Reuters

2 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Blýskl se dvěma góly, na další dva nahrál. Hokejový útočník Radim Vrbata má za sebou povedený vstup do světového šampionátu v Kanadě. "Jsem rád, protože se mi ve Phoenixu na konci sezony přestalo střelecky dařit," řekl.

Vrbata výraznou měrou pomohl české reprezentaci k vítězství nad Dánskem. Tedy týmem, který jí na úvod mistrovství pěkně potrápil.

"Dánové od začátku lítali a to nás trošku překvapilo," přiznal šestadvacetiletý útočník.

"Ale i když jsme dostali už v jedenatřicáté vteřině gól, nemohli jsme panikařit. To by bylo to nejhorší. Spíš bylo důležité uvědomit si, že máme zkušený tým, abychom se s tím vyrovnali."

Vrbata už raději směroval myšlenky na další utkání. Česko čekají v neděli Rusové. "Tam se ukáže, jak na tom jsme," uvědomuje si.

"Sice ještě nejsme kompletní, protože pořád čekáme se na nějaké hráče z NHL, ale souboj s Ruskem, to bude takový první větší test. Dánsko a Francie nejsou mužstva, se kterými budeme soupeřit o medaile."

Co tedy úvodní souboj na šampionátu ukázal o síle Hadamczikova výběru? "Moc ne. Nic proti Dánům, ale ty bychom měli porážet. S Rusákama to bude jiné," zopakoval Vrbata.

Přesto neplánoval, že by se šel podívat na jejich první utkání proti Itálii. "Jedině, když to budou dávat v televizi na hotelu. Spíš ale budu odpočívat a pořádně se najím," poznamenal drobný forvard.Najdete na iDNES.czmobilní verze