Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vrbata přemýšlí, kam zamíří v Česku: Boleslav, nebo Liberec?

Radim Vrbata - Radim Vrbata z Tampy Bay v utkání NHL proti New Yorku Rangers, které se hrálo v Praze. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

10 2008
Už to dál nešlo. Český hokejista Radim Vrbata se rozhodl, že utne své trápení v NHL. Že už nebude stresovat manželku, se kterou zanedlouho čekají narození potomka. Odchází z Tampy domů. Kam přesně? "Určitě se vracím do extraligy. Nechávám si to projít hlavou. Ale rozhodne se mezi Libercem a Boleslaví," říká 27letý Vrbata.

Boleslav má na vás extraligová práva, v Liberci jste zase hostoval při výluce NHL. Takže kam?
Už mám víceméně jasno, jen se mi o tom zatím nechce moc povídat. Důvodem pro náš návrat je, aby měla manželka klid. Nechci ji stresovat kvůli hokeji. Rozhodně nebudu šponovat nějaké nabídky.

Takže nevyslyšíte České Budějovice, které o vás mají také zájem?
Určitě nepůjdu nikam za penězi.

Proč vám to v Tampě nevyšlo?
Pod koučem Melrosem jsem nedostával prostor, jaký jsem si představoval. Pak ho vystřídal Tocchet a prvních pět utkání to vypadalo, jak mělo. Hrál jsem i v lajně s Vencou Prospalem, dal jsem góly. Pak ale začal Tocchet míchat se sestavou a všechno se vrátilo do starých kolejí.

Je to záhada. Vždyť si vás Tocchet zkraje docela pochvaloval!
No jo, záhada to byla i pro mě. Najednou jsem byl zase z kola venku. Musel jsem s tím něco udělat. Rychle. Manželka je teď v posledním období těhotenství, kdy ještě může létat. Jasně, že jsem zklamaný. Ale peníze nejsou  všechno. Co jsem udělal, dává smysl.

Bylo těžké jít za vedením Tampy a říct: Chci dohrát sezonu v Česku?
Vím, že je to nezvyklé. Netuším, jestli tohle už někdo přede mnou udělal. Mluvil jsem s manažerem a zachovali se dobře. Upřímně – oni tím taky ušetří dost peněz. Rozumné řešení je to pro obě strany. Chci, abychom si s ženou to těhotenství spíš užili, než abychom se soužili věcmi, které jsou vlastně nedůležité. A taky se těším, že si zahraju normální hokej. Než abych dál poslouchal, co všechno dělám špatně. Vždyť za co mě loni Gretzky ve Phoenixu chválil, za to jsem byl letos v Tampě kritizovaný!

Vrátíte se vůbec v létě do Tampy?
Teď o tom nepřemýšlím. Řekli jsme si, že se k tomu v létě vrátíme. Smlouvu s Tampou mám pak na další dva roky. Uvidíme.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze