Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vrchlabí válí. Vyplácí se nám zodpovědnost, říká kapitán Vála

Vrchlabí | foto: Anna Vavríková, MF DNES

14 2008
Další možný zádrhel hokejisté Vrchlabí ustáli. Prvoligoví borci zvládli i následky těsné prohry v Ústí nad Labem, která je připravila o vedoucí příčku, a hned v následujícím zápase vyhráli. Vítězství 5:1 nad Olomoucí je posunulo na druhou příčku tabulky, na vedoucí Kometu Vrchlabští ztrácejí jediný bod.

"Je dobře, že jsme hned vyhráli a nemuseli čekat," těší vrchlabského kapitána Aleše Válu.

Prohra v Ústí následovala po sedmi tříbodových výhrách a před sebou jste měli zlepšující se Olomouc. Neměli jste obavy, aby se od vás v případě další porážky neodklonilo štěstí?
To snad ani ne, prohry ke sportu přece patří a může se stát, že se nám přestane tak dařit jako dosud. Pravda je, že Olomouc v poslední době udělala dobré výsledky. Vyhrála v Hradci, porazila Chomutov a navíc jsme měli zprávy, že přijedou i někteří hráči Znojma. Proto jsme tomu také přizpůsobili taktiku.

V čem spočívala?
Nechtěli jsme hlavně brzy dostat gól a pouštět soupeře do šancí. Proto jsme se od začátku dopředu moc nehrnuli a zodpovědně bránili. A pak přišly i góly.

Znovu z toho bylo vítězství a poměrně vysoké, které vás podrželo na samé špici. Teď už pomalu můžete počítat s tím, že úvod základní části vydržíte mezi nejlepší čtyřkou.
Možné to je, ale ještě nás čeká osm zápasů, bodů se dá ztratit hodně. Navíc může přijít slabší chvilka, a i když ztráta pátého Hradce je desetibodová, právě on teď také hodně vyhrává. Doufáme ale, máme to výborně rozjeté a byla by škoda to ztratit.

Vrchlabí už loni jako nováček příjemně překvapilo, ale letos je ještě lepší. V čem to je?
Myslím si, že to je hodně v naší zodpovědné hře. Nedostáváme díky tomu moc gólů, k čemuž pomáhá i to, že se daří brankáři. A pak také proto, že máme hodně vyrovnaný tým, kde nikdo nevyčnívá, ale na druhé straně jsou všichni schopní přispět k výhře, máme čtyři vyrovnané pětky. Podívejte se třeba na Jihlavu. Tam dávají góly většinou Hodek a Bakus a pokud nemohou hrát, je problém.

Vidíte vy sám nějaký rozdíl proti minulé sezoně?
Také jsme hráli dobře, teď jsme ale o kousek výš. Loni to od nás nikdo nečekal, ale letos asi také ne.





Najdete na iDNES.cz



mobilní verze