Vrchlabí vyřadilo Jihlavu, dál jde i Hradec

Radost hradeckých hokejistů. | foto: Jan StrouhalMF DNES

21 2008
Praha - Hokejisté Hradce Králové a Vrchlabí doplnili sestavu čtvrtfinalistů první ligy. V rozhodujícím pátém zápase předkola play-off zvítězil Hradec nad Třebíčí 7:2 zejména díky vydařené první třetině, v níž vstřelil čtyři branky. Vrchlabí udolalo Jihlavu 1:0, když se necelých pět minut před koncem trefil Vantuch.

Ve čtvrtfinále se nejlepší celek základní části Mladá Boleslav utká s Havlíčkovým Brodem, Olomouc bude hrát s ostravskou Sarezou, Chomutov s Vrchlabím a brněnská Kometa s Hradcem Králové.

Hradec Králové - Třebíč 7:2 (4:1, 1:1, 2:0)

V Hradci šli po opatrném začátku do vedení v polovině první třetiny domácí, když se trefil kapitán Roubík. Tím se rozjel brankostroj Východočechů, kteří nakonec vyhráli první část přesvědčivě 4:1.

V druhém dějství nejprve Třebíčští po Dolníčkově brance z přesilovky snížili, ale domácí dokázali hned v následující minutě opět odskočit na třígólový rozdíl. Hradečtí pak vstřelili v třetí třetině ještě další dvě branky a přesvědčivě potvrdili postup.

Branky: 10. a 27. Roubík, 13. a 19. Kadlec, 15. Haluza, 49. Fořt, 50. Šeda - 14. Látal, 26. Dolníček. Rozhodčí: Jebavý - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:9, navíc Sakrajda, Táborský - Nahodil, Přibyl všichni 5 min. a do konce utkání, Dolníček 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3387. Konečný stav série: 3:2.

Vrchlabí - Jihlava 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Ve Vrchlabí dlouho kralovali oba brankáři, na rozhodující gól pátého utkání se čekalo až do 56. minuty. Vomelovu střelu vyrazil jihlavský Řehoř jen před sebe a na Vantuchovu dorážku už nestačil. Dukle pak nepomohla ani závěrečná power play.

Branka: 56. Vantuch. Rozhodčí: Trombík - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 10:10. Bez využití. Diváci: 1972. Konečný stav série: 3:2.