Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vrchlabský kouč Jeřábek: Poděkování pro diváky

Vladimír Jeřábek | foto: Dalibor GlückMF DNES

21 2008
Už ve Znojmě byli hokejisté prvoligového Vrchlabí blízko ke svým prvním bodům v letním Tipsport Hockey Cupu. Teď si vše vynahradili. Ve svém posledním vystoupení v soutěži, ve které byly jejich konkurenty jen extraligové týmy, porazili na svém ledě mistrovskou Slavii Praha.

Způsobili tak jedno z největších překvapení v soutěži a potvrdili tím v posledních dnech stoupající formu. "Pro nás velmi cenný výsledek. Už proto, že jsme se předvedli svým divákům. Je takovým poděkováním za jejich přízeň," uvedl trenér vrchlabského mužstva Vladimír Jeřábek.

Jak vás překvapilo, že jediného vítězství v Tipsport Cupu jste dosáhli v zápase s mistrem?
Těžko říct, ale pravda je, že jsme dobře odehráli už první třetinu. I přesto jsme v ní udělali čtyři hrubé chyby, po kterých Slavie měla šance, ale nás podržel brankář Štůrala. Třetina tak skončila 0:0. I když jsme občas chybovali, byli jsme Slavii rovnocenným soupeřem, měli jsme šance, nastřelili jsme tyčku.

O vítězství jste rozhodli ve druhé třetině, kdy jste dali tři góly za sebou.
Hodně nám pomohlo, že nám to tam brzy po přestávce spadlo na jedna nula. Pak jsme rychle přidali další dva góly a Slavie byla trochu zaskočená. Už nevyrovnala.

Čeho si na hře vašeho týmu nejvíc ceníte?
Hlavně toho, že na hráčích bylo vidět, že poprvé k zápasu s extraligovým týmem přistoupili bez bázně, což je v minulých utkáních provázelo. V takových zápasech se samozřejmě může i prohrát, ale musí být vidět obětavost a bojovnost, a ty tam náš tým dnes dal.

Loni jste se v přípravě dost trápili a před premiérovým vstupem do prvoligové soutěže jste určitě nebyli moc klidní. Letos to vypadá lépe.
Neviděl bych to tak jednoznačně. Vždyť jsme vyhráli v přípravě teprve druhý zápas a góly dáváme jen těžko, stejně jako loni. Třeba kdybychom ve Znojmě nějaké dali, tak jsme tam uhráli lepší výsledek, mohli jsme tam vyhrát, a ne prohrát 2:3. Je však důležité, že máme šance i v zápasech s tak silnými extraligovými soupeři, s kterými jsme hráli. Horší by bylo, kdybychom ani šance neměli.

Poslední zápasy ve vás asi musejí vyvolávat optimismus.
Tak bych to neviděl, i když je pravda, že naši hráči půjdou už do druhé prvoligové sezony a mohlo by to být znát. I třeba proto, že minulá sezona byla hodně dlouhá, hráli jsme play-off, nejen jedno kolo, to by jim přece mělo prospět.

Co vám ve hře týmu v této fázi přípravy chybí?
Děláme ještě velké chyby v obraně, to bylo vidět i včera. Naštěstí Slavia nás zásluhou našeho brankáře nepotrestala. Ještě jsme moc netrénovali přesilovky a je to vidět. Ale i na ně se chystáme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze