VSETÍN - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Utkání 7. kola extraligy komentuje Aleš Koňařík

VSETÍN - ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:1 (0:1, 3:0, 1:0). Konečný výsledek.
60:00
Konec zápasu. Vsetín vyhrál zaslouženě, dokázal ve druhé třetině otočit nepříznivý vývoj zápasu v přesilovkách. Tlak Budějovic v závěrečné třetině se topil v nepřesnostech. Utkání neslo známky toho, že se utkaly dva týmy z extraligového suterénu. Dominovaly obrany. Jihočeši i po 7. kole stále čekají na premiérový bod a jejich situace začíná být kritická.
59:50
Vsetéín definitivně rozhoduje 4:1. Obloučkem od červené čáry trefuje odkrytou branku hostí Hudec. Asistoval Stantien.
59:30
Hosté se v power-play ne a ne zabydlet v pásmu.
58:26
Oddechový čas si berou prozměnu hosté.
58:03
Hosté se odhodlávají k power-play. Vhazuje se před Bieglem.
57:30
Domácí nechtějí nic ponechat náhodě a už tak rozkouskovanou hru ještě rozmělnili oddechovým časem.
57:13
Jihočeši už hrají prakticky na dva útokyx, ale o tlak se připravují nepřesnostmi. Dvakrát jejich nadějná akce skončila ofsajdem.
54:54
Jihočeši se přece jenom dostávají do tlaku. Rob byl sám mezi kruhy, ale byl zjevně překvapen, že se k němu odrazil puk a vyslal jenom slabou bekhendovou střelu, která ovšem mezi Bieglovými betony neprošel.
53:40
Vsetín s úspěchem zachytává nepřesné rozehnrávky Budějovic už ve středním pásmu. Hosté se tedy ne a ne dostat do tlaku, který by vedl ke zdramatizování zápasu.
52:16
Oba týmy jsou v plném počtu.
51:31
Při hře čtyři na čtyři jsou aktivnější hosté. Biegl měl problém s Jasečkovou skákavou střelou od modré a špičkou betonu ji vytěsnil mimo tyče.
50:46
Jasečko sekl Biegla přes ruku, domácí gólman si to nechtěl nechat líbit a vystartoval za Jasečkem až k modré čáře. Rozhodčí ovšem k sobě hráče nepustili. Nevylučuje se.
50:16
Jihočeši se dnes podruhé sami připravili o přesilovku. Zbytečného sekání se dopustil Šimánek a pokračuje se čtyři na čtyři.
49:53
Demelovi neprošlo nenápadné držení hole a je vyloučen. Přesilovka hostí.
48:11
Budějovice jsou kompletní. Domácí si vytvořili jenom platonický tlak. Jedinou střelu vyslal z voleje Štraub, ale minul.
46:11
Jihočeši se víc tlačí dopředu, ale logicky nechávají okénka v obraně. Toho se snažil využít Vampola, jenomže byl zahákován Kočím a domácí mají přesilovku.
45:05
Hostující trenéři se snaží změnami oživit herní projev mužstva. Do hry zasáhli Hřebejk a Vondrka, Rachůnek hraje v útoku s Kristkem a Škodou.
42:26
Jihočeši jsou kompletní. Největší šanci měl po Štraubobě střele od modré Dubec, ale nedokázal zvednout puk přes ležícího Hudáčka.
40:01
Byla zahájena 3. třetina. Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Po dvaceti vteřinách začne přesilovka domácích.
40:00
Skončila 2. třetina. Domácí se v ní zlepšili a otočili vývoj utkání ve svůj pronspěch. K obratu je nastartovaly přesilovky. První branka padla dvě vteřiny po skončení početní výhody, zbylé dvě v přesilovce.
39:40
Při hře čtyři na čtyři měli velkou šanci hosté. Po zmatku před Bieglovou brankou se puk odrazil k Robovi, který byl sám před prázdnou brankou, ale jihočeský útočník netrefil skákavý puk.
38:26
Výhoda Jihočechů měla jepičí život. Rob zasáhl vysokou holí Stantiena, vyfasoval trest na 2 + 2 minuty a karty se obracejí.
38:20
Rachůnkova střela z úhlu jenom prosvištěla brankovištěm. Vampola dravého útočníka fauloval Vysokou holí.
37:56
Hraje se převážně ve středním pásmu. Domácího gólmana Biegla vyvedla z klidu jenom Sailerova dělovka z levého křídla. Ta ale zamířila mimo tyče a Biegl nemusel zasahovat.
35:03
Domácí po 6 vteřinách využívají přesilovku - 3:1. Obránce Polák dostal od Štrauba přihrávku mezi kruhy. Byl zcela sám, počkal si a trefil se přesně k tyči nad Hudáčkovu vyrážečku. 2. asistence: Vampola.
34:57
Hosté ještě po přesilovce pokračovali v náporu, z toho ale ujel Jaškin. Když se užuž dostával před Hudáčka, sekl ho Škoda. Vsetín má další přesilovku.
34:14
Vsetín byl ve zbytku oslabení dokonce aktivnější. Demel se dostal do brejku a Hudáček proti jeho střele včas zasáhl lapačkou.
33:08
Zámek Jihočechů zakončila Robova teč střely od modré, která ale skončila pár centimetrů vedle tyče Bieglovy branky.