Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vizí hokejistů Vsetína je první liga. Ale ne za každou cenu, říká jednatel

Vsetínský stadion Na Lapači | foto: Martin Krba

28 2015
V soutěži mají nejvyšší návštěvnost, ve vitríně se jim blyští šest pohárů pro českého mistra. Ve druhé lize není hokejovějšího města, než je Vsetín. „Klubu by slušela první liga,“ říká slavný rodák Radim Tesařík, který od podzimu v mateřském oddíle dohrává svoji úspěšnou kariéru.

Od odebrání extraligové licence v roce 2007 to Vsetín dotáhl nejdále do semifinále druholigové skupiny Východ, naposledy loni.

„První liga je naší vizí, ale nejdříve se do ní musíme dostat. Jsme zastánci sportovní cesty, která přináší různá úskalí,“ podotýká jednatel klubu Daniel Tobola.

Tím prvním je čtvrtfinálová série s Novým Jičínem, která odstartuje v sobotu od 17.30 hodin Na Lapači. Protivníci si vždy po dvou dnech prohodí pořadatelství, k postupu jsou nutná tří vítězství.

„Očekávám vyrovnanou sérii, ve které rozhodnou maličkosti. Nový Jičín je neodbytný soupeř a zápasy s nimi mají nádech derby,“ upozorňuje Tobola.

Mužstvu ale věří. Vůbec poprvé totiž skončilo po základní části v elitní čtyřce a play-off začne ze třetího místa doma, kde spoléhá na podporu věrných fanoušků. „Jsem optimista. Nepřijde jich pět tisíc, ale dva tisíce bychom mohli atakovat,“ odhaduje Tobola.

Na cestě vzhůru musí Vsetín překonat čtyři překážky - čtvrtfinále, semifinále a finále play-off skupiny Východ. Jenom její vítěz dostane šanci porvat se se dvěma finalisty ze skupiny Západ o jedinou vstupenku do první ligy. „Není to spravedlivé. Na zahajovacím aktivu loni v květnu jsme na to upozorňovali, ale byli jsme přehlasování,“ štve Tobolu.

Byť se o první lize nebaví moc ochotně, ví, že postup o patro výše by byl pro vsetínský klub impulzem. Hlavně pro zimní stadion. „Bavíme se s představiteli města, že v horizontu dvou letech bychom chtěli zahájit další fázi rekonstrukce. A první liga by tomu mohla pomoci,“ věří Tobola.

Před čtyřmi roky prošel stánek šestinásobných mistrů, který vlastní město, částečnou renovací. Výměna dosluhujícího osvětlení, mantinelů, technologie strojovny a ozvučení stadionu přišla radnici přibližně na 4,6 milionu korun. Přesto stadion stále nesplňuje prvoligové regule. „Ale není to nic zásadního,“ uklidňuje Tobola.

Zda bude mít příjemné starosti s vychytáváním nedostatků, ukážou příští týdny.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze