5. prosince

Utkání 30. kola extraligy komentuje Aleš Koňařík

VSETÍN - KARLOVY VARY 2:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0) Zápas odehrán
65:00
Konec zápasu. Prodloužení atraktivní hokej nepřineslo, oba týmy si rozdělí jen po bodu.
64:00
Vsetínský Hruška se octl na chvíli sám před Fraňkem, ale neměl čas na zpracování a puk mu utekl do rohu.
62:33
Jako kdyby týmy dohrávaly zápas jen z povinnosti, nikam se neženou a když už, tak jejich akce konči v rozích. Brankáři v prodloužení ještě nemuseli zasahovat.
60:01
Začalo prodloužení. Vsetín hraje s svou tradiční variantou tři útočníci + jeden obránce, Karlovarští nasadili klasické rozestavení 2+2.
60:00
Konec 3. třetiny, bude se prodlužovat.
59:30
Obě mužstva si spíš hlídají remízu a nikam se netlačí, Vsetín zřejmě ani na další pokus nedoputuje doma ke tříbodovému zisku.
57:53
Vsetín měl velkou šanci rozhodnout. Kuboš poslal krásný pas Chytkovi, který si najel až před Fraňka, ale v tísni už nestačil razantněji zakončit. Jeho slabý bekhendový pokus skončil u karlovarského brankáře.
55:06
Za nemohoucností v početní výhodě si domácí hráči vysloužili pískot diváků. K jediné střele se dostal Vak, po jehož zblokované střele však puk skončil v rohu.
53:06
Vsetín bude hrát přesilovku, za držení putuje na trestnou lavici Kivoň.
51:33
Za necelých pět minut se podařilo plexisklo nahradit, pokračuje se ve hře.
51:32
Po jedné ze střel se vysypalo plexisklo za brankou, hra je přerušena. Údržbáři se nyní urychleně snaží přimontovat náhradní plát skla.
50:40
Hruška, který se objevil v sestavě Vsetína místo Čecha, se dostal do šance, když se prokličkoval mezi dvěma obránci. Zakončoval ale vedle branky.
49:37
Hluchou pasáž hry ukončil únik dvou karlovarských útočníků proti jedinému domácímu obránci. Kumstát nahrál Skuhravému, ten hned střílel, ale Biegl se bleskově stačil přesunout a puk chytil.
47:00
Zápas znovu sklouzl k opatrné hře, obě mužstva pozorně hlídají modrou čáru a v útoku kupí chyby. Tato pasáž hry se odbývá bez šancí.
44:10
Karlovy Vary v přesilovce vyrovnávají. Ptáček prostřelil Biegla poté, co vsetínský brankář špatně rozehrál puk a ten se dostal přes Kumstáta k volnému hostujícímu obránci.
42:24
Důraz při napadání přehnal vsetínský útočník Kytka a je vyloučen za vyskokou hůl.
41:08
Hosté sehráli zbytek přesilovky špatně, naopak Vsetínští šli ve třech proti jednomu obránci, ale demel mířil jen do prsou brankáře Biegla.
40:01
Začala 3. třetina. Vsetín dohrává v oslabení.
40:00
Konec druhé třetiny. V poslední vteřině měl gól na holi karlovarský Polák, který objel branku a z úhlu střílel, Biegl zasáhl na poslední chvíli. Druhá část nabídla mnohem pohlednější hokej než úvodní dějství, od vstřeleného gólu v přesilovce 5 na 3 je Vsetín lepším týmem.
39:08
V souboji u mantinelu se neudržel Stantien a je vyloučen. Hosté tak budou dohrávat třetinu v přesile.
38:02
Přesilovka se hostům moc nepovedla, Biegla téměř neohrozili. Diváci ocenili střet dvou sedmadvacítek: domácí Frolo dal čistý bodyček Krausovi, který zůstal déle ležet na ledě, ale měl by být v pořádku.
36:02
Hosté se po delší době vymanili z tlaku a navíc budou hrát přesilovku, fauloval Chytka.
33:13
Vsetín ovládá hru. Hosté několikrát zbrkle rozehráli puk přímo na hokejky soupeřů, kteří měli několik šancí. Jiří Polák pálil těsně vedle, pak se dostal před branku Vak a Košťál, který mu padl do střely, odjel na střídačku s bolestivou grimasou v obličeji.
31:56
Střelu Kuboše od modré Franěk jen škrtnul ramenem, puk plachtil obloučekm do sítě, ale gólman Karlových Vvarů se stačil otočit a puk v letu zachytil.
30:07
Vsetín využil dvojnásobnou přesilovku a vede 2:1. Po 11 vteřinách využil výhodu pět na tři hráč číslo 11 Selingr, který dorazil Vakovu střelu pod břevno.
29:56
Rozhodčí znovu vylučuje hostujícího hráče. Vsetín bude hrát opět přesilovku pět na tři, tentokrát jen 37 vteřin. Lipianský trefil zezadu na mantinel Demela a putuje na trestnou lavici.
29:26
Vary jsou ve čtyřech. Hosté se výborně ubránili, několikrát vyhodili puk a Vsetín se nedostal do šance.
28:33
Vsetín bude 53 vteřin hrát v pěti proti třem. Tvrdík stáhnul v útočném pásmu Poláka a je vyloučen.