Vsetín už má v poháru jisté semifinále

Praha - Ani v pátém utkání druhého kola Českého poháru hokejisté Vsetína nezaváhali. Bez větších potíží v pátek porazili prvoligové Rosice 3:2, zajistili si prvenství ve skupině C a bez ohledu na výsledek posledního utkání s Pardubicemi postoupili do semifinálové fáze soutěže. Sparta zvítězila ve skupině A nad Plzní 5:3 a má už do semifinále také velmi blízko.

Po přetahované, kdy Sparta dvakrát vedla a jednou dotahovala náskok soupeře, rozhodl o vítězství Pražanů reprezentant Jaroslav Hlinka. Ten v závěru druhé třetiny vstřelil vítězný gól a v 49. minutě vítězství hostů pojistil.

Výsledky:
Skupina A:
Plzeň - Sparta Praha 3:5 (1:1, 2:3, 0:1)
Branky: 15. Duda, 23. J. Straka, 38. Krátoška - 40. a 49. J. Hlinka, 8. Šrek, 25. Novák, 34. Tomík. Rozhodčí: Haškovec - Kostka, Matějček. Vyloučení: 7:6, navíc Sedlák 10 min. - Šrek 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1100.

České Budějovice - Slavia Praha 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky: 58. Štrba - 16. a 22. Antoš, 6. Branda. Rozhodčí: Rejthar - Český, Šátava. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1120.

Kladno - Liberec 2:2 (1:0, 0:1, 1:1)
Branky: 8. Svoboda, 57. Hájek - 25. Rozsíval, 55. Kudrna. Rozhodčí: Dvořák - Bláha, Charvát. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 1200.

Vsetín - Rosice 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky: 2. a 33. Veselý, 16. Vlach - 44. Barus, 60. Kučera. Rozhodčí: Minář - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 3:4, navíc Lhotský (Rosice) 5 minut a do konce zápasu. Bez využití. Diváci: 1300.

Pardubice - Znojmo 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)
Branky: 6. Vak, 21. M. Sýkora, 23. Blažek, 40. Lubina, 42. S. Procházka - 1. Pucher, 19. M. Procházka, 24. Mařák, 56. Jakeš. Rozhodčí: Vokurka - Dvořák, Křivský. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. Diváci: 1400.

Třinec - Vítkovice 10:2 (3:1, 4:1, 3:0)

Branky: 4. a 26. Janků, 7. a 32. Hašek, 16. Král, 33. Nosek, 34. J. Boháč, 42. Kolařík, 46. Marek, 52. Appel - 14. Gelačák, 30. Barna. Rozhodčí: T. Svoboda - Chytil, Vöröš. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 656.

HC Havířov - HC Zlín 6:5 (0:0, 4:2, 2:3)
Branky: 25., 33. a 40. Pohorelec, 38. Štefanka, 48. Korhoň, 58. Vala - 32. a 42. Leška, 22. Pivko, 49. Posmyk, 59. Somík. Rozhodčí: Mikula - Tošenovjan, Lederer. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1200.