Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vsetín zůstal v Evropě poslední

20 1999
V s e t í n - Už pouze o šestý domácí titul může bojovat hokejový mistr Vsetín, poslední celek skupiny A letošního ročníku Evropské hokejové ligy. Po úterní porážce na samostatné nájezdy od rakouského Villachu jsou jeho šance na postup do semifinále mezinárodní soutěže téměř nulové. "Odehráli jsme nejslabší utkání sezony. Po první přestávce se sice hra výrazně zlepšila, jenomže se nedávaly branky," říkal po utkání vsetínský trenér Zdislav Tabara.

"Podcenili jsme soupeře a to se nevyplatilo," vystihl důvod prohry útočník Ján Pardavý. Villach vedl už ve 13. minutě 2:0, domácí pak pracně v úvodu druhé a třetí části Tomajkem a Mařákem obraceli skóre. Ani gól Srdínka devět minut před koncem na výhru nestačil.

Rakušanům pomáhalo ve vítězném boji šest cizinců. Švédský brankář Mikael Sandberg, kanadští obránci Brad Schlegel a Tom Searle, v útoku pak Američan Kent Salfi a Kanaďané Brad Purdie a Gino Cavallini. Sedmý do počtu, kanadský bek Gordon Donnelly, nehrál kvůli trestu.

V kosmopolitní sestavě, v níž chyběl kvůli porodu manželky také rakouský reprezentant Andreas Pusnik, zářil brankář Sandberg. "Byl vážně perfektní, vychytal nás," podotkl vsetínský útočník Ján Pardavý, jemuž Sandberg lapil nájezd číslo 3.

Cizinec v domácím týmu, Rus Vitalij Karamnov, sledoval utkání se založenýma rukama z tribuny. Klub měl proto dva důvody. Karamnov byl v čase uzávěrky soupisek pro Evropskou ligu ještě hráčem německého Krefeldu a navíc je z formy.

Jedenatřicetiletý křídelní útočník přicestoval do Vsetína ve čtvrtek 7. října. O den později nastoupil v Plzni ve druhé řadě Romana Stantiena. Další utkání se Znojmem nedohrál. Nahradil ho Martin Vozdecký. Od té doby pouze trénuje. "Jestli se Karamnov do konce října nezlepší, půjde pryč. Ovšem neodepsali jsme ho předem. Šanci ukázat se ještě dostane," řekl předseda vsetínského klubu Vojtěch Mařák.



Témata: soupiska

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze