Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vsetínský Ambruz hrál neoprávněně za Havířov

14 2004
Havířov - Neoprávněný start Martina Ambruze za Havířov v první lize vedl ke kontumaci zápasu s Opavou. Vsetín pustil Ambruze na hostování do Opavy již 7. ledna do Prostějova. Pak se však hokejista vrátil do Vsetína a 10. ledna odehrál extraligový duel za Vsetín. V sobotu se odebral opět do Opavy, přestože v první lize je narozdíl od extraligy možný opětovný přesun hráče až po měsíci.

Vsetínský útočník Martin Ambruz nastoupil podle Sportovně-technické komise Českého svazu ledního hokeje v sobotním 31. kole první ligy neoprávněně za Opavu proti Havířovu.

Původní výsledek 6:5 pro Slezan byl kontumován 0:5 v jeho neprospěch. Ambruz v utkání vstřelil jednu branku.

"Proto v sobotu nesměl hrát," řekl ČTK ředitel první ligy Stanislav Šampalík. Havířov je i přes tříbodový přírůstek předposlední a má nyní stejný bodový zisk jako Opava, která klesla na dvanácté místo.

Havířov má ještě k dobru zápas 30. kola s Kometou Brno, k němuž hosté pro náhlé onemocnění hráčů nedorazili.

Sportovně technická komise ČSLH rozhodla vhledem k tomu, že Kometa nemá k dispozici možnost doplnění kádru z mládežnických mužstev o nařízení nového utkání za finanční spoluúčasti brněnského klubu. Zápas se musí odehrát nejpozději do 2. února. Možnými termíny jsou 19. ledna, 26. ledna a 2. února.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze