Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vsetínský hokej může zkrachovat. Už podruhé a zřejmě definitivně

V devadesátých letech Vsetín vládl extralize. Teď živoří až ve druhé lize a jeho budoucnost je znovu nejistá. | foto: MF DNES

7 2008
Vsetínský hokej se opět ocitl v ohrožení. Poté, co se týmu kolem právníka a bývalého hráče Stanislava Pavelce podařilo sehnat hráče a zajistit peníze na druholigovou sezonu, hrozí další problémy.

Ty jsou spojeny s katastrofálním stavem hokejové haly Na Lapači. Hala patří soukromé společnosti Zetex, která už několik let jedná s městem o prodeji.

Do oprav stadionu přitom společnost neinvestovala ze svého téměř nic.

"Stav haly, především pak kompresorovny, je na hranici hazardu se zdravím a životy diváků i hráčů," říká radní města, který je se situací dobře obeznámen, ale nechce být jmenován, aby zbytečně nejitřil jednání města se Zetexem.

Trpělivost lidí, kteří po ztrátě extraligy dokázali ve Vsetíně zachránit alespoň druhou ligu, klesá.

Stanislav Pavelec už řekl, že pokud nebude do konce roku hala převedena na město, tak skončí. To by znamenalo druhý, a tentokrát nejspíš už definitivní krach vsetínského hokeje.

"Stav haly je neúnosný, opravit potřebuje všechno," řekl Pavelec. Jeho odchod by mohl výrazně narušit i dokončení sezony. "Vždyť Pavelec přesvědčil hráče a s dalšími pomocníky sehnali peníze. Kdyby odešel, byl by hokej znovu vážně ohrožen," řekl příznivec klubu Petr Zgarba.

I radní přiznávají, že před nimi stojí velký problém. "Pana Pavelce chápu, nejistota je špatná," řekl místostarosta Lubomír Gajdušek.

Dohoda ale vázne na požadavcích, co by kromě určité konkrétní sumy mělo město ještě dále zaplatit TJ Zbrojovka Vsetín, stoprocentnímu vlastníku Zetexu. "Věřím, že se dohodneme, nechceme brzdit rozvoj sportovišť," uvedl předseda jednoty Josef Goldefus.

Město chce jednat pouze o převodu stadionu. "Původní verze byla, že se uskuteční najednou prodej stadionu i házenkářské haly, s tím ale byly spojené podmínky, které město nemohlo akceptovat. Teď je pro nás prioritou stadion, který potřebuje opravit," řekl Gajdušek.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze