Vsetínu chybí k finále už jen jediný krok

29 2001
V s e t í n - Již jen jedno vítězství chybí hokejistům Vsetína, aby se posedmé v řadě probojovali do extraligového finále. V druhém semifinálovém zápase zdolali Slavii 3:2 a v sérii hrané na tři vítězná utkání vedou již 2:0. Vsetínu skvěle vyšly přesilové hry, při kterých vstřelil všechny góly. Rozhodující branku zaznamenal v 58. minutě Pardavý. Třetí utkání se hraje v sobotu v Praze.Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Vsetín nastoupil vůbec poprvé v extraligovém play off bez beka Jaškina, kterého stejně jako po jeho nešťastném zranění v úterním zápasu nahradil v sestavě Kuboš, Pražané zase stáhli sestavu proti minulému zápasu na tři formace.

Hned v úvodní minutě měli domácí možnost přesilové hry, ale do jedině šance se dostal Stantien. Hosté se pozorně bránili, jen v 6. minutě se po forčekingu dostal před slávistického gólmana Málka vsetínský kapitán Dopita, nezamířil však přesně. Další šance spálili Burger a Lipianský.

Slavia si vypracovala první možnost až v 12. minutě, kdy kapitán Alinč pronikl kolem Tesaříka, Kameš však i s pomocí Tesaříkova faulu situaci vyřešil. V následné početní převaze vypálil nebezpečně Rousek. Poté zase při domácí výhodě jednoho muže v poli zahrozil tečí Pardavý a při další početní převaze se již Vsetínští dočkali: tvrdou ránou od modré čáry otevřel skóre Tesařík. V závěru úvodní třetiny se vyznamenal při Ujčíkově nájezdu Kameš, na druhé straně měl Málek problémy s Paroulkovou střelou.

V druhé části promarnila Slavia dvě přesilové hry a kouč Růžička se rozhodl pro korektury v sestavě. Nasadil formace ve složení Ujčík, Branda, Hübl - Klobouček, Alinč, Rousek - Matějovský, Čermák, Sup, do hry naskakoval i Kotásek.

Hned při prvním pobytu na ledě se Klobouček postaral o závar před vsetínskou brankou a následně prostřelil Kameše mezi betony Rousek. Vsetín však v 34. minutě opět vedl, protože čtyři sekundy před Kadlecovým návratem z trestné lavice zakončil úspěšně svůj průnik po pravém křídle Veselý.

Vzápětí mohl vyrovnat Sup a v úvodu třetí třetiny se po Alinčově přihrávce a Rouskově střele vyznamenal Kameš. Vsetín však měl stále převahu a v polovině závěrečné části mohl opět v přesilovce zvýšit Dopita. To se mu však nepovedlo, zato Čermák v 52. minutě překvapil Kameše a vyrovnal. V 58. minutě rozhodl při Kloboučkově vyloučení o druhém vsetínském vítězství Pardavý a nervózní závěr vyústil ještě v pěstní potyčku Tesaříka s Čermákem.

Vsetín - Slavia 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
18. Tesařík (Dopita), 34. Veselý (Kuboš), 58. Pardavý (Dopita) - 28. Rousek (Kadlec), 52. Čermák (Snopek). Rozhodčí: Homola - Český, Kostka. Vyloučení: 11:15, navíc Tesařík 5 min. a do konce utkání - Kadlec, Málek oba 10 min., Čermák 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 4790. Stav série: 2:0.

Vsetín: Jaroslav Kameš - Tesařík, Zubíček, Kuboš, Srdínko, Nedoma, Štrbák - Pardavý, Dopita, Tomajko - Paroulek, Burger, Stantien (30. Kucharzcyk) - Veselý, Lipianský, Krayzel.
Slavia: Málek - Kadlec, Hejda, J. Novák, Snopek, P. Martínek, D. Pojkar, od 38. navíc Krstev - Ujčík, Hübl, Rousek - Čermák, Branda, Matějovský - Kotásek, Alinč, Sup - od 28. navíc Klobouček.

Brankář Slavie Málek poprvé kapituluje ve druhém semifinálovém zápase play off

Martina Paroulka ze Vsetína (vpravo) sleduej Michal Supem (vlevo) ze Slavie Praha v druhém utkání semifinále play off hokejové extraligy

Martin Rousek (vlevo) ze Slavie Praha se snaží získat puk v souboji s Jánem Pardavým ze Vsetína