Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Všichni nás řežou, zní z Chomutova. Trenér tvrdí, že kritika mužstvo zocelí

Hokejisté Chomutova jsou častým terčem kritiky. | foto: Martin Adamec, MAFRA

8 2008
V létě fanoušky namlsali postupovými plány, po základní části první ligy hokejisté Chomutova uvízli až na čtvrtém místě a jsou častým terčem kritiky. "I na tom musíme hledat pozitiva. Zocelí nás to," nepochybuje trenér Martin Pešout, jenž se potýká s marodkou. Jsou na ní opory Pulpán, Ťupa, Hlinka, Domin, Charousek a nově také Toivonen s Taušem.

Do nadstavby sudá-lichá jdete ze 4. místa. Čekal jste asi víc, že?
Spokojeni být nemůžeme. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že jsme byli kompletní jen v prvních dvou kolech. V zápasech s Ústím, Brnem a Havířovem, které jsme doma prohráli o gól, nám produktivní hráči chyběli. Rád bych viděl, co by udělalo s ostatními mužstvy, kdyby jim chybělo 5 až 7 hráčů. Ve Vrchlabí jich bylo dokonce osm.

Co s tím?
Předně: nechceme se na to vymlouvat. A od vedení máme příkaz hrát s tím, co je. Bereme juniory. Posily nepřijdou. Ani hráči z Kadaně. Má přednost, hraje o sestup.

Proč vás devastují zranění?
Zbytečně jsme na sebe upoutali prohlášeními o postupu. Každý proti nám hraje na 150 procent. A naše výsledky v srpnu a září soupeře natolik vystrašily, že s námi nikdo nehraje hokej. Pokyny jsou jasné, řezat nás. Není náhoda, že čtyři hráči mají zraněná žebra, tři kolena. Zamýšlím se, jestli netrénujeme moc a hráči nejsou unavení. Není to tak, vše se stalo po střetu se soupeři.

Mění se teď vaše role?
Je pořád stejná. Už v létě jsem říkal, a nikdo to nechtěl slyšet, že Brno je velký favorit. A že Ústí ponechalo extraligový tým a posílilo se na postu, který ho trápil. Kdyby loni mělo Ústí brankáře, nesestoupilo by.

Co musíte zlepšit?
Koncovku. Vždyť každý zápas soupeře přestřílíme. Třeba doma Most 58:19, ale skončilo to 1:1.

Jak berete velký tlak od fanoušků?
Určitě ho vnímáme, je to na škodu mužstva, hráčům to nepřidá. Já jsem pro zachovat klid. Lidský faktor ke sportu patří, nepředpokládali jsme tolik zraněných. Slavii chyběl jeden hráč a šestkrát prohrála. My z posledních 21 zápasů prohráli v základní době jen tři, přesto byla atmosféra hustá. Ale i kritika nás posouvá dál, pereme se s tím. Jestli se dostaneme do pohody, budeme díky tomu silní. Každý to o nás ví, nikdo s námi nebude chtít hrát.

Jak v sobotu proběhlo setkání s příznivci před zápasem s Jihlavou?
Plno věcí jsme si vyříkali. S Jihlavou nás od začátku podporovali, na konci jsme sklidili velké ovace. Pro trenéra ale nebylo nic příjemného zpovídat se. Snad i fanoušky, co přišli s negativní náladou, jsem přesvědčil, že jsme na správné cestě. Budujeme tým schopný do extraligy postoupit, ale také v ní hrát. Zda to vyjde letos, netuším. Chceme mít čisté svědomí, že jsme udělali všechno. Síla soupeřů je ohromná.

Jaký je plán pro nadstavbu?
Už těžko obsadíme nejvýhodnější pozici, takže uhrát první čtyřku a připravit se na play-off. V zápasech venku jsme nahoře, nemusíme se čtvrtého místa bát.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze