Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Další vlna vstupenek na hokejové MS v Česku míří do pokladen

POKLAD. Takhle vypadají vstupenky na hokejový šampionát 2015, který pořádají Praha a Ostrava. O vstupenky je velký zájem. | foto:  Michal Šula, MAFRA

12 2015
Dočká se pár vyvolených, nicotné promile z těch, kteří ještě touží dostat se na zápasy hokejové reprezentace na mistrovství světa v Praze. Takže: ve čtvrtek ve 13.00 startuje druhá fáze prodeje vstupenek. Místo denních balíčků budou tentokrát k dostání lístky na jednotlivé duely včetně těch českých. Jak se k nim probojovat?

„Bude to o štěstí. O pár vteřinách, a tak se lidé musí rozhodnout, zda využijí internet, či budou nocovat před kasou,“ říká generální sekretář svazu Martin Urban.

Prodávat se však nebudou jen vstupenky na české zápasy, ale na všechna utkání, což vychází o polovinu levněji než zmíněné balíčky. To je šance pro lidi, kteří chtějí zažít atmosféru MS a nevadí jim, že na ledě nebudou Češi.

Přinášíme odpovědi na hlavní otázky, které se prodeje týkají.

Kolik je vstupenek na Česko?

Ještě několik desítek. Přesný počet pořadatelé neumějí až do dne prodeje sdělit. „Vrátí se nám vstupenky z technických blokací a nevyzvednutých rezervací od sponzorů,“ tvrdí Martin Urban. Na rovinu říká: „Lístky na české zápasy budou během vteřin pryč.“

Hokejové MS

Koná se od 1. do 17. května v Praze a Ostravě.

Zatím je prodáno zhruba 50 procent z celkových 723 678 vstupenek, ale na české zápasy v základní skupině jich zbývá už jen pár desítek. Koupit je půjde ve čtvrtek od 13 hodin v pokladnách hal, které MS hostí, a přes www.sazkaticket.cz.

Vstupenky stojí 1 290 a 1 690 korun, čtvrtfinále je za 2 390 a 2 990 korun a třeba finále za 4 690 a 5 790.

Stovky vstupenek ale zůstávají na večerní čtvrtfinále 14. května, ve kterém - pokud dle očekávání postoupí ze základní skupiny - budou hrát Češi. Volno je zatím i na sobotní semifinále (Češi by ho hráli v 15.15) a finále.

Kolik stojí a kde je koupit?

Ty na základní skupinu 1 290 a 1 690 korun. Ty na „české“ čtvrtfinále 2 390 korun (2. kategorie). Stejně jako při první fázi si je můžete pořídit přes webové stránky sazkaticket.cz a nebo přímo v pokladnách arén, které MS hostí, tedy v pražské O2 a ostravské ČEZ Areně.

Minule se jako jistější jevila možnost nákupu u hal. U těch půjde naráz koupit 10 vstupenek, na internetu na jeden klik pět.

Nespadne opět server Sazky?

Kdo ví... Ani šéfka organizátorů Markéta Štěrbová vám neslíbí, že se nebudou opakovat stejné potíže, které provázely první vlnu prodeje. „Kdybych řekla, že žádné problémy nebudou, tak byste mi stejně nevěřili. Technika vás vždy zradí v nejhorší okamžik.“

To nejsou příliš růžové vyhlídky, avšak tentokrát se očekává slabší nápor.

O které vstupenky bude hlavně zájem?

Kromě českých ještě o ty na slovenské zápasy. Duely proti USA, Rusku a Finsku jsou sice vyprodané, ale na další čtyři zápasy jich v průměru zbývá od jednoho do tří tisíc. A Urban tuší: „Lidé když vidí, že je vstupenek dostatek, tak čekají na roztržení balíčků, aby ušetřili.“

Přijde ještě nějaká šance získat lístky na Česko?

Ano, ale až těsně před zápasy. To budou k mání vstupenky, které musí zatím pořadatel blokovat pro sponzory a lidi z IIHF. Většinou si nevyzvednou všechny, a tak zbývající jdou do „last minute“ prodeje.

„Ať lidé zkusí před zápasy štěstí na kase u hal. A pokud neuspějí, tak před arénami bude fanzóna, kde půjde duely sledovat u velkoplošných obrazovek,“ popisuje Urban.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze