Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vůjtek do Vítkovic? Spíš asi do Ruska

26 2004
Hämeenlinna, Kazaň - Vedení hokejových Vítkovic možná před blížícím se play-off uloví posilu zvučného jména. Útočník Vladimír Vůjtek totiž předčasně ukončil angažmá ve finské Hämeenlinně a vrací se domů do Ostravy. "S týmem budu trénovat. O tom, co bude dál zatím nepřemýšlím," říká zkušený forvard, kterého lákají i ruské kluby.

Hokejisté Hämeenlinny se trápí, hlavně doma se jim nedaří a tým kvůli tomu prodělává. Vedení proto nabídlo Vladimíru Vůjtkovi ukončení smlouvy.

"Sám jsem se rozhodl, že skončím," uvedl Vůjtek pro iDNES. "Nechali to na mně, řekli, že nic nenakazují, ale že by jim pomohlo, kdybych si našel nové působiště," popisuje český útočník.

"Tým nemá výsledky a gró viny je vždycky na cizincích. A začíná se u těch nejdražších," řekl Milan Kašpárek z firmy, která Vůjtka zastupuje.

Sám hokejista se s klidnou myslí rozhodl finské městečko opustit a dohrát sezonu jinde. Kde, to ještě neví ani on.

"Moc času už nezbývá," uvědomuje si. Přesto na uzavření nové smlouvy nespěchá. Ve čtvrtek přilétá z Finska a od pátku by měl trénovat s mateřskými Vítkovicemi. "Variant je víc," odmítá domněnku, že sezonu zakončí v týmu, kde hokejově vyrůstal.

"Absolvuje s námi pár tréninků, aby byl připravený na další angažmá. Ale na ničem víc domluveni nejsme. Jsme spokojeni se současným kádrem," řekl vítkovický manažer František Černík.

Pravděpodobnější se tak jeví hokejistovo angažmá v Rusku. Vůjtek hrál minulou sezonu v Čerepovci, s níž se probil až do finále superligy. Jinou variantou by mohla být Kazaň, kde trénuje hráčův otec, Vladimír Vůjtek starší.

"I to je možnost," připustil kouč ambiciózního týmu, který nyní nehraje podle jeho představ. "Sice jsme si před čtyřmi lety řekli, že by nebylo dobré, aby Vláďa hrál pod mým vedením. Ale nikdy neříkej nikdy."

Ani Vůjtek mladší nyní start v týmu svého otce nevylučuje. "Proč ne?" říká. "Do konce sezony zbývá měsíc a pak play-off. To bychom zvládli."

Ani reprezentace není pro Vůjtka motivací, která by ho mohla udržet doma. Ve Vítkovicích by byl na očích trenéru Slavomíru Lenerovi, kdyby zazářil v extralize, mohl by se poprat o nominaci na mistrovství světa.

"Jenže za působení současného realizačního týmu na reprezentaci ani nepomyslím," tvrdí. "Minulá sezona mi vyšla a pozvánku jsem nedostal. Takže si dávám tak pětiprocentní šanci."

Kde všude už hrál světoběžník Vladimír Vůjtek
Vítkovice (1989-91)
Tri City (juniorská WHL, 1991)
Montreal (NHL, 1991-92)
Edmonton (NHL, 1992-94)
Vítkovice (1994)
Las Vegas (nižší IHL, 1994)
Cape Breton (nižší AHL, 1994-95)
Vítkovice (1995-96)
Ässät Pori (Finsko, 1996-97)
Tampa (NHL, 1997-98)
Adirondack (AHL, 1998)
Vítkovice (1998-99)
Atlanta (NHL, 1999)
Sparta (1999-2001)
Hämeenlinna (Finsko, 2001-02)
Pittsburgh (NHL, 2002)
Vítkovice (2002-03)
Čerepovec (Rusko, 2003)
Hämeenlinna (Finsko, 2003-04)
? (2004)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze