Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kouč Vůjtek po prohře s Finy: Byli jsme jaloví. A hráli jen v rozích

18 2015
Byla to jeho domácí premiéra v roli reprezentačního kouče a dozajista si ji Vladimír Vůjtek představoval jinak. Tým, kterému od léta velí, nedal Finsku v O2 areně ani gól, na což po utkání Vůjtek reagoval: "Byli jsme jaloví." Víc netřeba dodávat, je to nejvýstižnější hodnocení matného výkonu národního týmu.

Co vám zápas ukázal?
Myslím, že jsme se Finsku vyrovnali v důrazu, bruslení, soubojích i pohybu. Ale nevyrovnali jsme ve vypracování gólových šancí. Hráli jsme moc v rozích, dostávali jsme se do prostoru za brankou a ne před. A neměli jsme střely a dorážky.

Nechyběly střely od obránců?
Hlavně chyběly přesné střely. Obránci dostali málo puků, ale když stříleli, tak hodně vedle. Tam se musí branka trefovat, aby byla šance na dorážky. Při přesilovce nám chyběly střely, a když už tam nějaká šla - jako třeba od Michala Kempného - tak hodně vedle.

Najdete na utkání i něco pozitivního?
Určitě fantastické publikum! To je velký úspěch, že na nás přišlo tolik lidí. Ale těžko být s něčím spokojený, když se prohraje 0:3.

Na druhou stranu se nedá říct, že by Finové český tým vysloveně přehráli, že?
Většina jejich výsledků je 1:1, 2:1. Oni tak hrají a spoléhají na pár šancí, které mají. Bruslařsky jsme se jim vyrovnali, možná jsme měli v některých fázích zápasu územní převahu, ale byli jsme strašně jaloví v koncovce.

Není už ale trend, že český hráčům chybí na mezinárodní scéně přímočarost, odvaha rvát se před brankou?
Ono ale záleží, kolik vám toho soupeř dovolí. Třeba Finové mají výborně propracovanou obranu, čtyři roky hrají stejně. Mají to tak nacvičené, že když přijde někdo nový, hned do toho zapadne. Těžko se pak prochází.

Zajímavost: Reprezentace už tři zápasy v řadě nedala v O2 areně gól, byť u prvních dvou utkání jste nebyl. Co na to říkáte?
Je vidět, že je to problém českého hokeje. Dneska nám chyběly individuality, které by se prosadily. Můžeme mít sebelépe propracovaný systém, hrát dobře dozadu, ale hokej je o gólech. Bez nich nevyhrajeme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze