Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vůjtek je zraněný, propustí ho klub?

24 2003
Ostrava - Zdravotní patálie hokejového smolaře Vladimíra Vůjtka neberou konce. Šikovný útočník se před sezonou vrátil do finské Hämeenlinny, kde zářil v předminulé sezoně, ale ve staronovém působišti zatím neodehrál jediný zápas. Laboruje s natrženou achilovkou, podstupuje rehabilitaci v Čechách a klub prý dokonce uvažuje o ukončení smlouvy.

"Od začátku srpna mám natrženou achilovku. V Čechách jsem na rehabilitaci u Pavla Křížka. Na tom jsme se domluvili v Hämeenlinně. V Čechách jsou podmínky pro rehabilitaci lepší než ve Finsku. Desátého října bych se měl do Finska vrátit, pak se uvidí," říká Vůjtek.

Trenér Hämeenlinny Jukka Jalonen ovšem pro finská média uvedl, že pokud se se do dvou týdnů nevrátí do Hämeenlinny, bude muset Vůjtka v sestavě nahradit jiným hráčem.

"O tom nic nevím, ale pokud to Jukka řekl, má na to právo. Upřímně se mu moc nedivím a nezazlívám mu to. Klub mě platí za to, co teď nedělám. Jediné, na čem jsem se s vedením klubu dohodl bylo, že teď budu v Čechách a budu se tu léčit. Doporučil mi to i klubový lékař," krčí rameny Vůjtek.

Pro jednatřicetiletého hráče je záhadou, kdy a jak ke svému zranění přišel. "To vážně nevím. Jednou jsem se ráno vzbudil a nemohl jsem došlápnout. Já i doktor jsme mysleli, že mám v noze nějaký zánět. Čtrnáct dní jsem s tím trénoval, ale pak už to prostě nešlo. Šel jsem ke specialistovi do Helsinek na magnetickou rezonanci a ta ukázala, že mám natrženou achilovku."

Vůjtkova léčba zatím neprobíhá podle představ. "Myslel jsem, že se to lepší, ale byl jsem na kontrolním vyšetření a to ukázalo, že okolí poranění se zlepšilo, ale achilovka zůstává natržená," povzdechl si.

Pokud se jeho stav nezlepší, hrozí mu operace. "Samozřejmě bych se jí rád vyhnul, byl zdravý a hrál za Hämeenlinnu. Mám tamní lidi i klub rád. Samozřejmě, že když se můj stav nezlepší, budu to s vedením klubu řešit a je možné, že se sbalím a odjedu," připouští. "Na druhou stranu, jakmile budu v pořádku, okamžitě nasedám na letadlo."

Doma se teď alespoň může věnovat rodině. "Dceru vozím do školy, občas jí opravuju úkoly. Navíc syna čeká operace tříselné kýly a jsem rád, že budu u toho," říká s trpkým úsměvem. Zranění a zdravotních potíží už ve své kariéře prožil víc než dost.Najdete na iDNES.czmobilní verze