Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vůjtek nesplnil naděje hlavního sponzora

28 2004
Moskva - Proč musel český hokejový kouč Vladimír Vůjtek opustit lavičku celku Ak Bars? Podle ruských médii proto, že nesplnil naděje vedení týmu. Úspěšný trenér, jenž dvakrát vyhrál ruskou ligu s Lokomotivem Jaroslavl, měl v roce tisíciletí Kazaně dovést tamní tým k triumfu v superlize. Jeho mužstvo ale prohrálo čtyři z devíti zápasů a v tabulce je až na osmém místě.

"V posledních dvou týdnech se mi vůbec nechtělo chodit do práce," řekl listu Izvěstija Vůjtek. Tlaky hlavního sponzora prý zesílily na trenéry i na hráče. 

Vedení klubu Ak Bars Kazaň odvolalo Vůjtka v neděli. "Už dlouho jsem cítil, že skončím. Poslední dva týdny to bylo ve vzduchu," dodal trenér.

Oficiálním důvodem jeho odchodu byly zdravotní problémy. Vůjtek se tomu ale brání a tvrdí, že zdraví má v pořádku.

O Vůjtkův příchod do Kazaně stál před rokem především prezident Tatarstánu Mintimer Šajmijev. "Dnes se situace v klubu velmi změnila, největší vliv na vedení mají zástupci hlavního sponzora Tatněfť. Bohužel, nemáme k sobě důvěru," uvedl Vůjtek.

Podle listu Kommersant byl Vůjtek povolán, aby dovedl kazaňský klub příští rok k mistrovskému titulu. Změny nastaly nejen na trenérském postu, ale i v hráčském kádru - v kazaňském dresu nastoupila esa ze zámoří.

Podle neoficiálních informací se letos rozpočet klubu zdvojnásobil a dosáhl 50 milionů dolarů.  Letos v dubnu prodloužil klub Vůjtkovi kontrakt na další rok.

Sezona 2004/05 ale nezačala nejlépe a Kazaň je nyní v tabulce až osmá. "Nevěděl jsem, že první místo chtějí vyhrát už v září," divil se bývalý trenér tlakům vedení.

O dalším svém působení mluví Vůjtek jen v náznacích. Především se ale vrací zpět do České republiky. "Možná budu pracovat ve svém rodném klubu Vítkovicích, ale ne jako trenér, spíše jako sportovní manažer," řekl listu Izvěstija.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze