Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vůjtek si opět chválí finský hokej

3 2001
Hämeenlinna - Svůj čas dělí pouze mezi rodinu a hokej. Útočník Vladimír Vůjtek našel ve finské Hämeenlinně hokejový ráj. "Ničím jiným než hokejem se nezatěžuji a je to paráda," lebedí si odchovanec a dlouholetý hráč Vítkovic. Do Finska odešel před sezonou z pražské Sparty a uvedl se parádně. S dvanácti body za dva góly a deset asistencí je druhý v kanadském bodování finské ligy. To ovládají hokejisté Hämeenlinny.

Za Vůjtkem jsou A. Miettinen a Sumervuori s 11 body. S Miettinenem a Santalou, který je v bodování sedmý, hraje Vůjtek v útoku.

"Od začátku přípravy jsme v absolutní pohodě, proto nám to tak jde," tvrdí Vladimír Vůjtek. "Už před soutěží se mi i celému mužstvu dařilo. Vyhráli jsme deset z dvanácti utkání a pohodu jsme si přenesli do ligy."

Hämeenlinna je zatím čtvrtá, ale má dva zápasy k dobru. "Teď jsme měli menší pauzu, protože finskou ligu letos hraje jen třináct týmů, takže jeden vždy odpočívá," řekl Vůjtek, který si už v severské zemi získal před čtyřmi lety renomé jako hvězda Pori.

Už dnes ale čeká mužstvo souboj s IFK Helsinky a v sobotu s Ilvesem Tampere. "Oba hrajeme doma a v případě výher se dotáhneme na vedoucí celky ligy."

Vůjtek dnes proti Helsinkám nebude jezdit po křídle, jak je jeho zvykem, ale v centru útoku. "Jeden centr se nám zranil, takže trenér mě požádal, abych zaskočil," vysvětlil útočník změnu postu. Ve středu útoku už jednou hrál v přípravě a dal čtyři góly. "Bylo by pěkné, kdyby se to podařilo zopakovat," podotkl Vůjtek.

Moc dobře si ale uvědomuje, že na novém místě se bude muset víc než dosud věnovat bránění. "Tady je zvykem, že právě střední útočník se stahuje dozadu. Snad se mi obranné úkoly podaří skloubit i s pořádným útokem."

Do finské ligy se vrátil po čtyřech letech. Jak tvrdí, tamější hokej se za tu dobu příliš nezměnil. "Je rychlejší a agresivnější než u nás, Finové se snaží hrát více přímočaře. Zdejší hráči se hodně vidí v Kanadě a my máme hodně mladíků, z nichž asi osm je draftovaných kluby NHL."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze