Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vůjtka šokovala smrt jeho asistenta

5 2003
Jaroslavl - Tragicky skončil život asistenta hokejového trenéra Vladimíra Vůjtka u týmu ruské Jaroslavle. Čtyřiatřicetiletý Alexej Traseuch byl nelezen v noci na neděli mrtev - zastřelen. Podle předběžných informací jaroslavlské policie není vyloučeno, že spáchal sebevraždu. "Jsem šokován. Pracoval jsem s ním celou dobu, co působím v Rusku. Byl to výborný kluk. Nechápu, co stalo. Strávili jsme spolu Silvestra, i s rodinami. Nic zvláštního jsem nepozoroval," řekl Vůjtek.

Podle agentury ITAR-TASS k incidentu došlo nad ránem. Traseuch byl nalezen zraněný ve svém bytě. Policii zavolala jeho manželka. Trenér byl převezen do do nemocnice, avšak zachránit se ho nepodařilo.

Vůjtek se vše dozvěděl ráno před tréninkem s tím, že jeho kolega je v nemocnici. Sdělil, že se se ním naposledy viděl v sobotu večer a Traseuch se podle něho choval naprosto normálně. Trenérovo tělo bylo údajně nalezeno na balkóně. Policie nevyloučila neopatrné zacházení se střelnou zbraní, kterou vlastnil.

Podle předběžných informací v bytě byly v době tragické události pouze manželka a dcera, které spaly. Vůjtek naprosto vyloučil, že by šlo o nějaké profesionální problémy a dodal, že nemá žádné informace o tom, že by jeho asistentovi někdo vyhrožoval. Připustil ale, že mohl mít jisté nesnáze v rodině.

"Byla to určitě soukromá věc," řekl.

Český trenér, který loni dovedl jaroslavlský tým k vítězství v ruské superlize a který v Jaroslavli působí druhý rok, řekl, že kvůli této události svou práci nepřeruší. "Moje plány to určitě neovlivní. Jsem ale v šoku," konstatoval.

Připustil, že náhlé úmrtí trenéra bude mít negativní důsledky na tým, vždyť většina hokejistů v minulosti patřila k Traseuchovým spoluhráčům. "Určitě to ovlivní atmosféru v klubu," uvedl. Traseuch, který pochází z ukrajinského Charkova, hrál v minulosti za Jaroslavl a v roce 1997 vyhrál titul na mistrovství Ruska.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze