Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vůjtkovi důvěřujeme, říká šéf Jaroslavle

17 2001
Jaroslavl - Pokud hokejový kouč Vladimír Vůjtek vydrží na lavičce Lokomotivu Jaroslavl aspoň pět měsíců, stane se rekordmanem mezi zahraničními trenéry v ruském sportu. Dosud se v různých klubech vystřídali čtyři cizinci, kteří nepocházejí ze zemí bývalého Sovětského svazu, a všichni se brzy poroučeli domů. Přišli z Jugoslávie, jeden trénoval fotbalový klub a ostatní tři působili v basketbalové lize. Vůjtek zůstane už navždy zapsán jako průkopník v prestižní hokejové soutěži a určitě to nebude mít lehčí než Ivan Hlinka v zámořské NHL.

Vůjtek se objevil v hledáčku vedení Jaroslavle poté, co byl propuštěn hlavní trenér Petr Vorobjov. Klub obsadil čtvrtou příčku, což je pro ambiciozního finalistu někdejší Evropské ligy málo. Dobrý zvuk českého hokeje Vůjtkovi pomohl, ale představitelé ruského klubu ocenili i trenérovy osobní zásluhy. "Máme o něm dobré reference a víme třeba, že trénoval juniorskou reprezentaci," řekl klubový prezident Jurij Jakovlev pro list Sport-Express.

"Měli jsme více kandidátů. Z Ruska, z Finska i ze Švýcarska, ale nakonec jsme se rozhodli pro Vůjtka jako nejlepší variantu. Důvěřujeme mu," dodává Jakovlev. Dotázán byl rovněž na trenérovi jazykové schopnosti. "Rusky se učil ve škole a při jednáních mluvil normálně. Ale doporučili jsme, aby i přes to prošel intenzivním kursem ruštiny."

Nyní českého kouče čeká krátké soustředění v turecké Antaliyi, kam si sebou na zkoušku přivede i havířovského útočníka Jana Peterka. "Ještě na něj čekáme. Má nějaké problémy z vízy a navíc musel složitě cestovat po trase Ostrava - Praha - Istanbul - Kemer. Každou hodinou by měl přiletět," objasňuje generální manažer Lukin.

O tom, že Jaroslavl není chudý klub, svědčí i další program: po suché přípravě v Turecku odletí v červenci na deset dnů do Finska, pak jej čeká několik zápasů v Česku nebo Slovensku a na závěr turnaj v Magnitogorsku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze