Vůjtkovi se v ruské lize daří

Moskva - Vladimíru Vůjtkovi se po příchodu do Ruska z NHL daří. Hokejový útočník Čerepovce, druhého týmu tabulky, si při výhře 6:4 v Petrohradu připsal tři body za gól a nahrávky. Čechům se vedlo i ve Finsku, kde byl hodně aktivní obránce Marek Židlický, který přispěl k výhře IFK Helsinky nad Blues Espoo 5:4 v prodloužení gólem a dvěma nahrávkami. Za hosty si dvě asistence připsal útočník Jan Čaloun. Ve Švédsklu dvakrát asistoval Kamil Brabenec při vítězství Luley 5:4 nad Malmö.

Ruská liga
Obhájce prvenství Jaroslavl porazil Spartak Moskva 5:2, přičemž Jan Peterek zvýšil v poslední minutě první třetiny už na 3:0. Vědět o sobě dal i omský útočník Tomáš Vlasák, který přihrál Sušinskému na dva góly. Tím druhým si navíc Omsk vynutil 11 vteřin před koncem třetí třetiny prodloužení. Za domácí CSKA Moskva se trefil obránce Miloslav Gureň.
40. kolo: Chabarovsk - Togliatti 1:2 v prodl., Novokuzněck – Dynamo Moskva 3:3 po prodl., Novosibirsk - Kazaň 1:2 v prodl., Magnitogorsk - Perm 2:0, Čeljabinsk - Křídla Sovětů 1:1 po prodl., CSKA Moskva - Omsk 3:3 po prodl. (Gureň 1+0 – Vlasák 0+2), Nižněkamsk - Ufa 1:0, Petrohrad - Čerepovec 4:6 (za hosty Vůjtek 1+2), Spartak Moskva - Jaroslavl 2:5 (za hosty Peterek 1+0).

Finská liga - 45. kolo: IFK Helsinky - Blues Espoo 5:4 v prodl. (Židlický 1+2, Mrázek 0+1 - Čaloun 0+2), Jyväskylä - SaiPa Lappeenranta 3:0, Pelicans Lahti - Ilves Tampere 2:3 v prodl. (za domácí Čech 0+1), Ässät Pori - Kärpät Oulu 2:2 po prodl.

Švédská liga - 39. kolo: HV 71 - Färjestad 4:3, Timra - Djurgaarden 4:7, Lulea - Malmö 5:4 (za domácí Brabenec 0+2), Linköping - MoDo 1:4, Frölunda - Brynäs 6:1, Leksand - Södertälje 1:3.