Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vůjtkům se splnil sen: utkají se o titul

2 2003
Jaroslavl - Trenérovi Vladimítu Vůjtkovi se splnil sen. O titul ruské hokejové ligy se střetne se svým synem Vladimírem. Útočník totiž s Čerepovcem postoupil před Omsk do finále, kam už se dříve dostali svěřenci jeho otce, hokejisté Jaroslavle. "Byla to obrovská úleva a štěstí," řekl Vladimír Vůjtek mladší. "Je to věc, která se povede jednou za život. Samozřejmě přeji si, abych vyhrál, ale zároveň jsem držel palce tátovi, aby uspěl," uvedl. Dále čtěte: Omsk vyřazen, chystá se finále Vůjtek a syn

Také Vladimír Vůjtek senior byl výsledkem středečního utkání Omsk - Čerepovec (2:3) nadšen. Na jejich minulý zápas se mohl jet i s manželkou Magdalenou podívat osobně, neboť Lokomotivu stačila k postupu do finále přes Togliatti tři utkání.

Velmi duel prožívali a o to víc se oba těší z dnešního vítězství. "Řekla jsem synovi, že to musí zvládnout do konce a že musí hrát proti tátovi. Strašně jsme si to přáli a vyšlo to. On mě poslechl. Už máme v kapse dvě medaile. To už je jedno, kdo bude zlatý," svěřila se šťastná Magdalena Vůjtková.

"Ano, přesně tak jsem si to představoval," netajil se radostí Vůjtek starší. "Zatím všechno dopadlo tak, jak jsem chtěl," říká.

Čekalo se spíš, že ve finále svede souboj s českými trenéry Ivanem Hlinkou a Radimem Rulíkem, ale Omsk nedokázal udělat rozhodující třetí krok, i když v semifinále na zápasy dvakrát vedl.

Letošní sezona je pro Vůjtka údajně méně vypjatá, než loňská. "Loni bylo všechno nové. Byl jsem hodně nervózní a stresovaný. Letos jsem už byl klidnější, znal jsem poměry, mužstvo hrálo dobře. Zápasy ale byly ve čtvrtfinále a semifinále těžší, jak loni. Rozhodně jsem je ale zvládal lépe po stránce psychické," uvedl.

Magdalena Vůjtkova rodinné hokejové klání prožívá velmi emotivně. "Jsem šťastná, že jsou ve finále oba. Trochu víc ale budu fandit manželovi. Má roky. Kdyby dostal druhou zlatou tady v Jaroslavli, tak by to pro něj byl pro něj velký úspěch. Láďa je ještě mladý a ještě může něco vyhrát," říká.

Vůjtek ani jeho syn o plánech do budoucna před finále mluvit nechtějí. Paní Magdalena ale má jasno. "Osobně bych se už nejraději vrátila domů. Ne že by mi tady bylo špatně. Právě naopak. Za dva roky jsme si našli spoustu známých. Já se tady cítím už jako doma," říká.

Zároveň pyšně dodává, že co nevidět se stane čtyřnásobnou babičkou. Synovi Vladimírovi se má už za chvíli narodit syn a paní Vůjtková by si chtěla užívat vnoučat. Rozhodnutí však nechává na manželovi. "Prozatím nás čeká velká šňůra rodinných oslav těch dvou medailí," těší se.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze