Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Výběr ústeckého trenéra se zúžil na Hynka

2 2004
Ústí nad Labem - Kdo povede hokejisty ústeckého Slovanu? Dohady příznivců ambiciózního klubu se množí. Jaké vlastnosti by měl mít nový trenér? Ptají se druzí. "Měl by být osobnost s jistými zkušenostmi. Měl by mít cit jak na fyzický, tak na psychický výkon hráčů, být férový a zároveň tvrdý. Měl by kvalitně komunikovat. Měl by umět improvizovat, předvídat a intuitivně číst hru," tvrdí David Šaffer, generální manažer Slovanu.

Má tyto vlastnosti bývalý litvínovský asistent Pavel Hynek?
Ano, je to pravda. Výběr se zúžil na trenéra Hynka. Uzavření smlouvy s ním je ve fázi dolaďování konkrétních požadavků. Jak ze strany klubu, tak ze strany pana Hynka. Tím nechci říct, že už to je na sto procent on.

Váš cíl získat extraligu platí?
Lední hokej je jako počasí, něco předpovíte a pak stejně prší. Ale rozhodně to platí! Ústecký fanoušek čeká, abychom se pokusili o to poprat. Od toho tu ve městě hokej je. A když se to třeba nepovede, může divák říct, že všichni makali na plno, ale prostě to nevyšlo.

Nevyšlo semifinále play-off s Berounem, už předtím tým horko těžko postoupil přes Olomouc...
Nemyslím si, že by se mělo čtvrtfinále s Olomoucí charakterizovat jako "horko těžko". Soupeř nás potrápil, ale ne proto, že by na to mužstvo nemělo fyzicky nebo herně. Důvod byl především ve zranění našich dvou klíčových obránců. Ti chyběli. První liga i play-off se velice zkvalitňuje.

Před play-off byl odvolán kouč Setikovský, přestože úkol být do čtvrtého místa plnil. Proč?
Byla to situace, která se musela řešit. V té chvíli to rozhodnutí bylo na klubu, měli jsme své důvody. Trenér Setikovský svůj úkol splnil. Že to bylo rozhodnutí, které možná zatím nemá obdoby, to je věc druhá.

Udělal by jste dnes něco jinak? Litujete nějakého rozhodnutí?
Naprosto ničeho nelituji. Ta situace měla i druhý krok. A to, kdo se stane trenérem za Setikovského do play-off. Tady jsem se rozhodoval sám, i trošku napříč spektrem názorů představenstva klubu. Jmenoval jsem Víťu Borůvku i přes nesouhlas některých. Musím říct, že to nebylo bezmyšlenkovité rozhodnutí. V tomto případě jsem se rozhodoval intuicí. Říkal jsem si, že jestli mě intuice v tak složitém kroku zklame, budu se zamýšlet nad svou prací. Dobrý manažer musí při své práci využívat cit. Zda jsem dobrým nebo špatným manažerem je na posouzení jiných, hlavně akcionářů a hokejové veřejnosti. Borůvka úlohu splnil skvěle.

Máte s klubem velkolepé plány, poučili jste se letos z něčeho?
Za tuto sezonu jsme zjistili, že rezolutně vyhlašovat do celé republiky, že chceme postoupit do extraligy, není ta správná cesta. Poučili jsme se z toho, že pomoc najdeme jedině na konci své ruky a že vše je o štěstí, o pokoře a tvrdé práci. Lední hokej je krásný sport!

Kolik činí rozpočet klubu na sezonu? 19 miliónů korun? Platí suma 13 milionů, kterou přispívá město?
Od města jsme dotaci už dostali. Zatím jen 60 procent dle regulí Magistrátu. Letošní rozpočet bude v intencích toho minulého, možná o něco vyšší.

Sportovní manažer Jan Jandera bude sám hospodařit s předem určeným množstvím peněz pro posily. Bude to fungovat?
Musí hospodařit jako správný manažer. Bude na něho delegována zodpovědnost za určitý finanční budget pro případné nákupy či hostování hráčů. Kde tým posílit? Rezervy máme v obranné řadě.

Jak pokračuje rekonstrukce na stadionu, kolik spolknou úpravy?
Mám informace od prováděcí společnosti, že vše bude dokončeno v termínu. V srpnu by se tu mělo už bruslit. Celkem je vyčleněna investice kolem 50 milionů korun.

Kam až směřují vaše ambice s ústeckým hokejem?'
Co možná nejdál. Vždy jsem se snažil dávat si vysoké cíle a vážil si malých úspěchů. Člověk se potom na svět dívá s jistou pokorou a respektem. Nejdůležitější však pro mě je, abych se byl schopen podívat sám na sebe do zrcadla a říct: Jsi neschopný nebo jsi dobrý. Anebo udělal co jsi mohl, ale přesto to nevyšlo. Zvedni hlavu a dál bojuj!

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze