Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Výborný se těší, až si dá nohy na stůl

David Výborný přiletěl do Česka po první sezoně strávené v klubu NHL Columbus Blue Jackets | foto: MAFA - Martin Pinkas

14 2001
Praha - Ačkoli je už trojnásobným mistrem světa, má hokejový útočník David Výborný za sebou nováčkovskou sezonu v NHL. Už od začátku působení v týmu Columbus Blue Jackets bylo jasné, že se nový tým neprosadí do play off, a o reprezentační pozvánce pro subtilního technika se tedy příliš nepochybovalo. Dnes dopoledne přiletěl do Prahy a v pondělí se už bude hlásit trenéru Augustovi na soustředění ve Zlíně. "Mám za sebou docela špatnou cestu. Náš let byl zrušen, a tak jsme museli cestovat přes Paříž. Pro našeho syna to nebylo jednoduché," hlásil unavený hráč.

Na poslední chvíli se ještě snažil vyměnit letenku s Janem Hlaváčem z New Yorku Rangers, který musel zůstat v USA kvůli zranění, ale ani to nevyšlo. "Na co se teď nejvíc těším? Až přijdu domů, dám si nohy na stůl a naleji si červené víno," plánoval si první okamžiky v Praze.

Těší se i na Velikonoce. "Snad mi máma koupila nějakou pořádnou pomlázku. Možná bych měl vyšupat i tátu za to, že nevyhráli finále se Vsetínem," připomněl s úsměvem vrchol extraligové sezony. "Ani mě nemrzí, že jsem nepřiletěl dřív a nešel na hokej. Stejně bych asi klukům nepomohl."

Výborný má za sebou první sezonu v NHL a může být s jejím průběhem spokojen. Patřil k nejplatnějším hráčům nováčkovského týmu. A hlavně ukázal, že nejlepší světová soutěž pro něj nemusí být nedostažitelným snem, jak dříve tvrdili šéfové Edmontonu. "Rozhodně jsem rád, že jsem to zkusil," hodnotí lakonicky Výborný.

Odehrál řadu zápasů proti slavným hráčům, přesto jeho nejsilnější vzpomínka na Columbus se k hokeji neváže. A nebyl to zrovna hezký zážitek. S manželkou se vrátil z večírku a spatřil svůj apartment v plamenech. "Před domem stálo sedm hasičských aut a asi stovka lidí z okolí. Shořelo nám celé horní patro. Šok to byl zejména pro tchýni, která hlídala kluka. Neumí anglicky a nestačila se divit," přibližuje dramatické chvíle.

Příčinu požáru musela vyšetřit policie a byla docela zajímavá: apartment začal hořet od sousedova krbu. "Američané zřejmě šetří a mají tam všechno z plastu. Příště bych radši něco zděného," plánuje si.

Autor:


Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze