Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vydřené vítězství vede k medaili

7 2004
Bratislava - Slovenský tisk ocenil bojovnost hokejistů, který ve čtvrtfinále dokázali otočit průběh zápase se Švýcarskem z 0:1 na 3:1 a díky tomu postoupili do bojů o medaile. "Poslední čtvrtfinálové utkání rozhodlo o tom, že slovenští reprezentanti se počtvrté za posledních pět let a potřetí za sebou probojovali do semifinále turnaje," připomíná deník Šport.

Podle komentátora se soupeři rozhodli okopírovat loňské čtvrtfinále v Helsinkách. Znovu to byli Švýcaři, kteří šli do vedení a Slovákům se opět až v závěru druhé třetiny povedlo nalomit protivníka dvěma góly.

Nakonec se zrodil zcela stejný výsledek jako před rokem, kdy hokejisté zpod Tater vyhráli 3:1. "To byl boj. Skutečně o každý milimetr ledu v opěvované Sazka Areně. Poslední místenku do semifinále si vybojovalo Slovensko. Vítězství se ale nerodilo lehce," napsal Nový čas.

Úvodní část hry prý byla pro slovenské hokejisty ledovou sprchou. Rozhodčí je vylučoval téměř za každý zákrok na soupeře a hráči oslabeného mužstva se museli otáčet v obraně jako žáčci.

V druhé třetině přidali Slováci na bojovnosti, z níž však nepolevil ani protivník. Po vyrovnání prý Hossovi svěřenci dřeli jako koně. Švýcarskou tvrz se jim podobně jako loni podařilo dobýt a v semifinále na ně čeká Kanada. "Jedeme dál. Zlato se už leští," dodává Nový čas.

Podle Národné obrody Švýcarsko po boji padlo a na Slováky čeká souboj o medaili. Švýcarská defenziva byla v úvodu pevná jako skála a slovenští útočníci na ni nedokázali vyzrát.

S přibývajícím časem se ale kvalita prosadila a Slovensko mohlo začít s oslavami.

Deník Sme připomíná, že slovenští hokejoví fanoušci si po dramatickém zápase se Švýcarskem hluboce vydechli. Jejich miláčci se zpočátku prosazovali jen těžce, rozjeli se až po vyrovnávajícím gólu obránce Martina Štrbáka.

Obavy příznivců, aby si nakonec nevyslechli soupeřovu hymnu jako ve středu Češi, se rozplynuly až po třetím přesném zásahu v poslední části hry.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze