Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyhazov neovlivní přípravu na olympiádu

16 2001
Praha - Odvolání z pozice hlavního trenéra v Pittsburghu nijak neovlivní pozici Ivana Hlinky v olympijském hokejovém týmu v Salt Lake City. Strůjce triumfu na předešlých hrách v Naganu bude tentokrát působit jako generální manažer a společně s trenéry Josefem Augustou, Vladimírem Martincem a Vladimírem Růžičkou se bude podílet na výběru třiadvacetičlenné nominace, kterou musí Česko ohlásit nejpozději 22. prosince.Zde najdete souhrn všech aktuálních článků

Pořád stejný Hlinka
"Pro nás je to pořád stejný Ivan Hlinka, který odešel do zámoří," zdůraznil již v pondělí večer předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut. Hlinkův názor se promítl do širší sedmatřicetičlenné nominace, která byla oznámena v létě. Bývalý kouč měl souběžně se svou trenérskou funkcí na lavičce Penguins sledovat adepty reprezentačního dresu.

Ve druhé polovině listopadu měl své poznatky konzultovat s Augustou a Františkem Černíkem, svým manažerským asistentem, během jejich inspekční cesty po Americe. "Na tom se nic nemění. Ivan chce zůstat v zámoří nejméně do listopadu. Mění se pouze to, že bude mít víc času," uvedl Černík, který s Hlinkou telefonicky mluvil bezprostředně po jeho odvolání.

Podle Augusty však bude důležité, jakou funkci bude Hlinka v Pittsburghu dále zastávat. "Otázkou bude, jak bude mít volné ruce v organizaci klubu. Asi ale bude mít víc času a prostoru k práci pro olympijský realizační tým," domnívá se Augusta.

Pittsburgh chce Hlinku udržet
Změnu na postu trenéra Pittsburghu oznámil v pondělí generální manažer klubu Craig Patrick, který současně uvedl, že by Hlinku rád v Pittsburghu udržel. "Ivan má vynikající hokejové myšlení a my bychom jej chtěli udržet a využít jeho zkušeností v jiné funkci," uvedl na internetové stránce klubu.

Nepravděpodobně se jeví, že by si Hlinka vyměnil funkci s někdejším asistentem a nynějším koučem týmu Rickem Kehoem. "To nedělá dobrotu a nepraktikuje se to," přisvědčil Slavomír Lener, jenž po asistentských postech v Calgary a na Floridě působí jako skaut druhého z klubů. Stejnou práci jako Lener by mohl podle hokejového agenta Petra Svobody vykonávat právě Hlinka. Svoboda to řekl Lidovým novinám. "Je to zase o něčem jiném, díváte se na hráče z poněkud jiného úhlu. Ale docela si umím představit, že by to Ivan dělat mohl," řekl Lener.

Hlinka se možná zapojí do inspekční cesty
Plánovaná inspekční cesta dozná menších změn. Augusta s Černíkem se v jejím průběhu měli na několik dní zastavit v Pittsburghu, což nebude podle Černíka nyní nutné. "Vše ale budeme teprve řešit. Na vše máme dostatek času, přehodit letenky není problém," podotkl Černík. Navíc je pravděpodobné, že Hlinka se připojí k české minivýpravě a některá utkání navštíví také. "Máme v plánu i další asi třídenní prohlídku Salt Lake City, takže ji třeba absolvuje s námi," soudil asistent generálního manažera olympijského týmu.

Podle reprezentačního trenéra se k nim však Hlinka připojí asi na jihu Spojených států. "Říkal, že si tam odjede odpočinout. Program cesty bude upraven do dvou až tří dnů," dodal Augusta.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze