Vyhráli jsme díky Pincovi, říká Svozil

14 2003
Ostrava - Vítězstvím, teprve šestým v sezoně, se hokejisté Vítkovic znovu dotáhli na elitní osmičku. Ovšem stálo je to hodně sil a nervů, znovu nedokázali dobře rozjetý zápas dohrát v klidu a bez větších komplikací. Dobrnkat, jak říká momentálně zraněný brankář Trvaj. Za něj zaskočil Pinc a vedl si skvěle.

Čtyři minuty před koncem vedli 3:1, ale soupeř snížil a Vítkovičtí se o tři body hodně strachovali do posledních vteřin.

"Budu se opakovat, protože se nám to nestalo poprvé, pořád je to stejné," pokrčil rameny vítkovický trenér Ladislav Svozil.

"Vedeme o dva góly, ale neproměníme šance, nepojistíme výsledek a pak nás svazuje nervozita. Puky najednou poskakují a nejdou vyhodit ze třetiny. Tentokrát to naštěstí vyšlo a tři velmi cenné body jsme udrželi."

Hokejisté Vítkovic se představili s novým gólmanem. S číslem 3 byl v brance nevysoký Marek Pinc. Narychlo přišel z Litvínova, pomůže týmu během období, kdy bude na marodce Jiří Trvaj.

Pinc se uvedl výborně, fanoušci jej několikrát chválili. Pochytal hromadu šancí a střel. Nejlepší zákrok? Už v 8. minutě se na něj řítil osamocený Václav Skuhravý, ale s blafákem proti Pincovi neuspěl.

"V první třetině jsme byli horší, ale vyhráli jsme ji 2:0, a to díky Pincovi," řekl Svozil. "To rozhodlo."

Ostravané dali pěkné góly. Při prvním se za bránou blýsknul mladičký Olesz, když oklamal beky a přihrál volnému Turkovi. Druhý vsítil Hubáček po chytré a rychlé kombinaci v přesilovce a při třetím gólu napálil Burger puk přes obránce pod horní tyč. Puk vyletěl ze síťky tak rychle, že sudí strávil u videa pět minut, než vítěznou branku uznal.