Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Výluka hokejové NHL ohrožuje i draft

19 2004
Toronto - Bude se v červnu příštího roku v Ottawě konat draft do hokejové NHL? Vůbec to není jisté. Výběr hokejových talentů totiž není možné uskutečnit bez uzavření kolektivní smlouvy mezi vedením NHL a hráčskými odbory. Ta je ale zatím v nedohlednu. Úplně se ale draft nezruší. Pokud NHL začne v příští sezoně, budou během ní drafty dva.

NHL je na mrtvém bodě. Kvůli rozporům hráčské asociace s majiteli klubů už fanoušci v letošní sezoně přišli o 240 zápasů, zrušeno bylo také Utkání hvězd.

Co tedy s draftem? S tradiční burzou hokejových talentů, cestou do NHL, na kterou se třesou mladí hokejisté na celém světě.

Pokud by stávka trvala až do příští sezony a pak by se přece jen dospělo k dohodě, konaly by se podle ředitele centrálního úřadu skautingu Franka Bonella dva drafty během několika měsíců.

"Pokud by se dospělo k dohodě řekněme v lednu 2006, konal by se draft záhy poté a další by následoval v červnu 2006, tedy v řádném termínu," řekl novinářům Bonello. "Rozhodně se budeme ze všech sil snažit draft uskutečnit, abychom o něj nepřišli."

Pokud letošní ligová sezona vůbec nezačne, bude se navíc muset jednat o pořadí v draftu. To je totiž určeno umístěním týmů v uplynulém ročníku NHL a nejvyšší pořadí se pak rozdělují
losováním.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze