Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vyřazení hokejisté si stěžovali na výkon rozhodčích

Česko - Švédsko | foto: Reuters

15 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Krátce po prohraném čtvrtfinále světového šampionátu v Kanadě si někteří čeští hokejisté postěžovali na výkon rozhodčích. "Jsem z jejich výkonu zklamaný," povzdechl si například po porážce 2:3 se Švédy útočník Patrik Eliáš. A nebyl zdaleka sám.

Co se hráčům nelíbilo? Sporných momentů podle nich v utkání se Švédskem bylo několik.

Druhý gól Švédů

"Před ním najeli do Hniličky protihráči," řekl Eliáš. "Rozhodili ho," přidal se kapitán Tomáš Kaberle.

Zřejmě šlo o klíčový moment zápasu. Hráči se spolu s trenéry snažili sudího upozornit, aby si jel regulérnost branky ověřit u videorozhodčího. Marně. "Upozorňovali jsme ho na to několikrát, ale bohužel s tím nechtěl nic dělat," přiblížil Kaberle.

Šest hráčů na ledě

Reprezentanti si také všimli, že rozhodčí v jednu chvíli přehlédli šest švédských hráčů na ledě. Kvůli tomu přišli v závěru zápasu o přesilovku. "Bylo to minutu před tím druhým gólem," poznamenal Eliáš. "Sudí se asi báli. Ke konci utkání trochu nezvládli," dodal Kaberle.

Vyloučení

Některé dvouminutové tresty považovali hokejisté za přísné. "Já byl třeba dvakrát vyloučený. Nemusel jsem s tím výrokem souhlasit, ale rozhodčí to odpískali," konstatoval Zbyněk Michálek. "Svádět něco na sudí mi však přijde hloupé. Byly tam výroky, které se nám nelíbily, ale to už je součást hry," dodal vzápětí.

Zakázaná uvolnění

Radimu Vrbatovi se zase nepozdávalo posuzování zakázaných uvolnění. "Čároví ho někdy jako by naschvál pustili, to jsem nechápal. Ale nás to pak stálo vhazování v obranném pásmu. To mi přišlo trochu divný," pozastavoval se.

I on se však vymlouvat nechtěl. "Na mistrovství se pískalo jinak než v NHL, ale svádět naše vyřazení na rozhodčí nejde. Kvůli tomu jsme neprohráli."

Přesto bylo na hráčích znát, že z výkonu arbitrů nejsou nadšení. "Pro ně to možná není důležitý turnaj, ale pro nás jo. Když pak takové maličkosti stojí zápas, je to nesmírná škoda," podotkl Eliáš.

I on se těžko vyrovnával s rozdílným posuzováním oproti NHL. "Byl to obrovský skok. Asi si neuvědomovali důležitost zápasů a jednotlivých momentů."

Jak hodnotíte vystoupení hokejistů na MS?

celkem hlasů: 15902

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 20. května 2008. Anketa je uzavřena.

na tým, jaký jsme měli, je to neúspěch 9009
skvělá práce, jen měli trochu smůly ve čtvrtfinále 4681
zvykejme si, bude hůř 2212


Najdete na iDNES.czmobilní verze